Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BİR DOKTOR VE ÜÇ ECZACI SAHTE REÇETE YAZMAKTAN YAKALANDI

BİR DOKTOR VE ÜÇ ECZACI SAHTE REÇETE YAZMAKTAN YAKALANDI

16
0

Bir doktor ve üç eczacı sahte reçete yazmak yolsuzluğu suçundan yakalandı.

Bir doktor ve üç eczacı sahte reçete yazmak yolsuzluğu suçundan yakalandı. Dedeağaç Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bir ihbarı değerlendirdiler ve yasadışı bu uygulama yöntemiyle sigortalı hastaların haberi olmadan onlar üzerinden devleti yüzbinlerce euro zarara uğrattıkları gerekçesiyle gözaltına alındılar.  

Dedeağaç Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı araştırmada dört kişinin suç işledikleri kesinlik kazandı. Bu dört şahısın 2015 yılından 2016 yılı sonuna kadar hastalardan habersiz sahte reçete yazıp işleme koydukları tespit edildi.

Yunan vatandaşı 50, 48, 41 yaşında olan üç erkek ve 36 yaşında bir bayan hakkında gerekli hukuki işlemlerin yapılarak suçlama dosyasının Dedeağaç Savcılığı’na intikal ettirildiği belirtiliyor. Yapılan aramalarda 41 yaşında olan doktorun hastaların AMKA numarasını kullanarak reçete yazdığı tespit edildi. Devamında üç eczacının da bu reçeteleri işleme koydukları tespit edildi.  

41 hastanın habersiz bir şekilde AMKA numaraları kullanılarak yazılan reçeteler aracılığıyla 235.000 euro’yu geçen bir yolsuzluk yapılarak devletin zarara uğratıldığı belirtiliyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz