Ana sayfa Haberler BİHLİMDER, İMAM HATİP’Lİ ÖĞRENCİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU

BİHLİMDER, İMAM HATİP’Lİ ÖĞRENCİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU

24
0

Batı Trakya İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği yarıyıl tatilini fırsat bilerek Türkiye’deki İmam Hatip Ortaokul ve İmam Hatip Liselerinde okuyan öğrencilerle Bihlimder Kültür Merkezinde 28 Ocak 2017 Cumartesi günü yönetim kurulu ile kahvaltıda buluştular.

Güzel ve sıcak bir ortamda gerçekleşen kahvaltıya, Gümülcine, İskeçe ve Dedeağaç bölgelerinden katılan İmam Hatip’li öğrencilerle tanışma ve kaynaşma imkanı elde edildi.

Derneğin tanıtımı ve faaliyetleri hakkında bilgi verildikten sonra, Bihlimder Kültür Merkezinin kendilerinin bir mekanı olduğu hatırlatıldı. Bihlimder’in, her zaman kendilerinin yanında olduğu, güzellikleri ve sıkıntıları paylaşma, beraber düşünme ve birlikte çözüm üretme noktasında tüm Batı Trakya Müslüman Türk toplumunun ihtiyacına dönük olarak geleceğimizin umudu ve ümidi oldukları hatırlatıldı.

Ayrıca eğitim gördükleri İmam Hatip okullarının kendilerine sunmuş olduğu imkanları en güzel şekilde değerlendirerek kendilerini yetiştirmelerini ve öncelikle Batı Trakya Müslüman Tük toplumuna, yaşadığı ülke ve insanlığa faydalı birer kişi olarak memleketlerine dönmelerinin hem uhrevî hem de dünyevî bir kazanca yapılmış ebedî yatırımın sağlam temel ve örnekliğini oluşturacağı hatırlatıldı.

Güzel temennilerin ardından, irtibatın devamlılık ve süreklilik arz etmesine, zinde tutulmasına vurgu yapılarak kahvaltı sona erdi.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here