Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BİHLİMDER 3. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

BİHLİMDER 3. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

10
0

Batı Trakya İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (BİHLİMDER) 17 Mart 2013 Pazar günü 3. Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi. Başarılı geçen Genel Kurul toplantısında, dernek faaliyetleri hakkında üyelere bilgi verilirken, yeni dönemde görev yapacak Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Disiplin Kurulu üyelerin belirlenmesi için seçim yapıldı.

Gümülcine Cris&Eve Otelinde yapılan 3. Olağan Genel Kurul toplantısı Divan Kurulu başkan ve saymanların belirlenmesiyle başladı. Başkanlığa Gümülcine S. Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet seçilirken, saymanlık görevini ise Erhan Ali Hüseyin ve İkbal Kara Salih Osman üstlendi.

3. Olağan Genel Kurul,. Erkan İmamefendi tarafında okunan Kur’an-ı Kerim ile başladı daha sonra dernek yönetimi tarafından yöneticilere, önemli şahıslar tarafından derneğe yapılan ziyaretler ve etkinliklerle ilgili üyelere slayt gösterisi sunuldu.

Daha sonra açılış konuşması BİHLİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Ahmet tarafından yapıldı. Başkan konuşmada dernek yönetiminin iki yıllık görev süresi içerisinde yaptığı ve projesini hazırlayıp hayata geçirmek istediği faaliyetler hakkında üyelere bilgiler verdi. Denetim Kurulu Başkanı Şenol Eşref ise, derneğin gelir giderleri hakkında üyelere bilgi verdi.

Öneri ve eleştiri bölümünde bazın dernek üyeleri söz alarak yapılan faaliyetlerle ilgili görüşlerini belirtiler, öneriler sundular. Söz alanlardan biri dernek üyesi Rodop Milletvekili Ahmet Hacıosman oldu. Hacıosman, konuşmasında iki yıl görev yapan dernek yönetimine faaliyetlerden dolayı teşekkür etti. Seçilecek yeni yöneticilere de başarılar dileyen Hacıosman, böyle bir derneğin üyesi olmaktan onur duyduğunu belirtti, 3. Olağan Genel Kurulun hayırlı olmasını diledi.

Görev yapan Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu aklandıktan sonra yeni yönetimde görev yapmak isteyen adaylar belirlendi. Seçimlerde kullanılan 76 oyun tamamı geçerli sayıldı.

Seçimlerde Yönetim, Denetim ve Disiplin kurullarına aday olanlar ve aldıkları oylar şu şekildedir;

YÖNETİM KURULU ADAYLARI

1. MEHMET EMİN AHMET     72

2. MEHMET NİZAM                  66

3. FAHRİ BOZOĞLU                65

4. AYDIN BELÇO                    56

5. MUHAMMED ÇİLİNGİR       50

6. MEHMET ALİ HACI             47

7. ŞENOL EŞREF                    42

8. AHMET KASAP                    39

9. MEHMET KAŞAYKA             30

DENETİM KURULU ADAYLARI

1. RİDVAN HASAN                   65

2. MEHMET HAFIZ HOCA     56

3. ERKAN İMAMNEFENDİ     52

4. RIDVAN SADIK HÜSEYİN 40

DİSİPLİN KURULU ADAYLARI

1. ABDULLAH VELİ               68

2. HÜSEYİN MEHMET           49

3. AHMET OSMAN                 42

4.ŞÜKRÜ MUSTAFA PAŞA   40

Seçimlerde çıkan sonuçlar neticesinde Yönetim, Denetim ve Disiplin kurullara seçilen yöneticiler önümüzdeki günlerde kendi aralarında yapacakları toplantıların ardından görev dağılımı yapılacak.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz