Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BEŞİKTAŞ’I TRİPOLİ’DE ÖZEL TİM KORUYACAK

BEŞİKTAŞ’I TRİPOLİ’DE ÖZEL TİM KORUYACAK

20
0

Kızılyıldız ve Olympiakos taraftarlarının, “intikam” çağrıları T.C.İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’nü harekete geçirdi. Yunan emniyet güçleriyle bugün Atina’da geniş çaplı toplantı yapacak olan Türk polis yetkilileri, İstanbul’a dönene kadar siyah-beyazlı takıma eşlik edecek.

Yunan Çevik Kuvvet polisleri Tripoli’de maçın oynanacağı “T.Kolokotronis” stadyumu etrafında dünden beri ve bu sabah erken saatlerden itibaren adeta kuş uçurtmuyor. Güvenlik önlemlerinin hat safhada olduğu gözlemleniyor.

Galatasaray Liv Hospital ile Kızılyıldız arasında geçtiğimiz hafta İstanbul’da oynanan thy Euroleague maçında bir Sırp taraftarın bıçaklanarak öldürülmesinin ardından fanatik Sırp ve Yunan taraftarların sosyal medya üzerinden başlattıkları “intikam” çağrıları Türk Emniyet yetkililerini harekete geçirdi.

Kızılyıldız ve Olympiakos kulüpleri taraftarlarının bugün UEFA Avrupa Ligi’nde oynanacak Asteras-Beşiktaş maçını hedef göstermesi ve karşılaşmaya gelme hazırlıkları yapması üzerine İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü, siyah-biyazlı kafile ile birlikte üç güvenlik görevlisini Yunanistan’a gönderdi.

İstanbul Çevik Kuvvet Müdürlüğü ve Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü’nden birer, Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü’nden bir üst düzey polis yetkilisi maç öncesi Yunanlı meslektaşlarıyla özel bir güvenlik toplantısı gerçekleştirecek.

İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI

Karşılaşma için alınacak önlemlerin paylaşılacağı toplantıda, Beşiktaş kafilesi ile maçı izlemeye gidecek olan siyah-beyazlı taraftarlara yönelik olası saldırılara karşı Yunan emniyet birimleriyle işbirliği görüşmeleri gerçekleştirilecek. Türk emniyet timi, Beşiktaş kafilesi yurda dönünceye kadar takıma eşlik edecek.

ÇEBİ: UEFA’YA BAŞVURU YAPTIK

Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, Olympiakoslu taraftarların, Sırp taraftar Marko Ivkovic’in öldürülmesini protesto etmek için maça gelmeye hazırlanmaları nedeniyle UEFA ile görüşerek güvenlik tedbirlerinin artırılmasını talep ettiklerini bildirdi.

Çebi, “UEFA’ya tedbirlerini artırmaları yönünde hassasiyet göstermelerini ilettik. Pek bir sorun olacağını düşünmüyorum. Spor kardeşliktir. Herkesi sakinliğe davet ediyorum. Biz herkesle kardeşiz. Beşiktaş’ın yapısı belli. Dünya çapında da sevilen bir takımız” dedi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz