Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BATI TRAKYA’NIN EN YOĞUN KATILIMLI İFTAR YEMEĞİ YASSIKÖYLÜ GENÇLERDEN

BATI TRAKYA’NIN EN YOĞUN KATILIMLI İFTAR YEMEĞİ YASSIKÖYLÜ GENÇLERDEN

23
0

Batı Trakya’nın en yoğun katılımlı iftar yemeği Yassıköylü gençler tarafından düzenlendi. Futbol sahasının tıklım tıklım dolduğu iftar yemeğine 2000 kişi ve üzeri bir katılım vardı. 120 ve üzeri gönüllü genç hizmet ederek iftar yemeğine katılan misafirleri en iyi şekilde ağırladı.

İftar programı bir öğrencinin okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başladı. İftar programında Yassıköy Kur’an Kursu öğrencileri tarafından şiir ve ilahiler seslendirildi. İftar yemeğine T.C.Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Milletvekilleri İlhan Ahmet, Mustafa Mustafa, Ayhan Karayusuf, Belediye Başkanı İsmet Kadı, Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği Başkanı Sadık Sadık, Eyalet Meclis Üyesi Önder Mümin ve Yassıköy halkı başta olmak üzere etraf köylerden kalabalık bir topluluk katıldı.

“Bizler büyük rüyaların ve iddiaların sahibiyiz”

Açılış konuşmasını Yassıköylü olan Üniversite öğrencisi Doğuş Şükrü yaptı. Doğuş kalabalığa seslenerek, “Yassıköy gençliği sevdamız için deyip yola koyuldu, zorlukların üzerine üzerine yürüdü. Bizler büyük rüyaların ve iddiaların sahibiyiz. Biz kesinlikle canı gönülden inanıyoruz ki önümüzdeki yıllarda çok daha kapsamlı programlar yapacağız” dedi.

“En mükemmel iftar sofrasını ilk defa hazırladılar”

Kürsüye selamlama konuşmalarını yapmak üzere Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif geldi. Müftü Şerif konuşmasında, “bu akşam Yassıköy’de olmaktan, bu manzarayı seyretmekten ne kadar mutlu olduğumu kelimelerle ifade etmem mümkün değil. Değerli kardeşlerim, bu gençlik zaten söyleyecek olanların hepsini söylediler. En mükemmel iftar sofrasını ilk defa hazırladılar. İlk defa hazırlanan bu iftar sofrası bu kadar mükemmel olduktan sonra gelecekte daha güzellerini hazırlayacaklarına canı gönülden inanıyorum” dedi.

“Yassıköy gençliğini tebrik ediyorum”

Son olarak kürsüye iftara katılan Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı geldi. Başkonsolos Akıncı kalabalığa yönelik yaptığı selamlama konuşmasında emeği geçen tüm herkesi tebrik etti. Başkonsolos Akıncı “ilk kez olmasına rağmen bu kadar başarılı, bu kadar toparlayıcı bir iftar düzenleyen Yassıköy gençliğini tebrik ediyorum. Çok güzel bir başlangıç yaptınız, ümit ediyorum gelecek yıllarda bu heyecan bu coşku aynı hızıyla devam eder” dedi.  

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x5q2e7v_yassikoy-gencliginin-duzenledigi-ilk-iftar-programi-2017_news

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x5q2fj4_yassikoy-gencliginin-duzenledigi-iftar-programi-konusmalari-2017_news

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz