Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BATI TRAKYA’DA NELER OLUYOR? ADI İLK KEZ DUYULAN ÖRGÜT İTB YÖNETİCİLERİNİ İSİMLERİYLE...

BATI TRAKYA’DA NELER OLUYOR? ADI İLK KEZ DUYULAN ÖRGÜT İTB YÖNETİCİLERİNİ İSİMLERİYLE TEK TEK HEDEF GÖSTERDİ

23
0

Batı Trakya’da neler oluyor? Adı ilk kez duyulan bir örgüt, İskeçe Türk Birliği (İTB) yöneticilerini açıkça ve isimleriyle birlikte tek tek hedef gösterdi.

“Yüksek Düzeyli Devriye Grubu” ismindeki bu yeni grup, 2 Ekim Salı günü internet ortamında yayımladığı bir bildiriyle, İskeçe Türk Birliği yöneticilerini fotoğraflarıyla birlikte tek tek isimlerini vererek hedef gösterdi.

Söz konusu bildiride, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri ile son kongredeki Divan Başkanı Rasim Hint’in de yer aldığı bir fotoğraf bulunuyor.

“Yüksek Düzeyli Devriye Grubu” ismindeki bu yeni grup yayınladığı bildiride, daha önce DEB Partisi Genel Merkezi’nden Dr.Sadık Ahmet’in kaza yaptığı aracı bir gecede yerinden kaldıran ve İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’nin yardımcısı Hüseyin Cihan’ın kaçırılması olayını üstlenen “Trakya’nın Bekçileri” örgütüne çağrıda bulunuyor. Yayımlanan bildiride, “Trakya’nın Bekçileri” isimli örgütten harekete geçmesini, fotoğraf ve isimleri açıklanan İTB yöneticilerinin “hedef gösterilmesi” isteniyor.

Bildiride ayrıca, İTB’nin tanınması halinde bölgede ciddi sorunların yaşanacağını, Yunanistan’ın Batı Trakya’daki Azınlıkla ilgili izlediği “milli politikası”nda büyük eksiklikler olduğu belirtiliyor. Bildirinin devamında, İTB ile ilgili yasanın olası kabulünden sonra sonra Trakya bölgesinde birçok Azınlık derneğinin ismini değiştirmek ve “Türk” ibaresini eklemek amacıyla hazır beklediğine yer veriliyor.

“Yüksek Düzeyli Devriye Grubu” imzalı bildiride, “Trakya’nın Bekçileri”ne seslenilerek, 2015 yılında DEB Partisi Genel Merkezi’nden Dr.Sadık Ahmet’in aracının parti binası içinden gece kaldırılması ve İskeçe Müftüsü Mete’nin yardımcısı Hüseyin Cihan’ın kaçırılma olayından sonra, milletvekili Hüseyin Zeybek’in polis müdürünü arayarak olayın aydınlatılmasını istediği hatırlatılıyor, bu süreçlerde “Trakya’nın Bekçileri”ne yardımcı olunduğu ve bundan sonra da yardımcı olmaya hazır oldukları ifade ediliyor.

Son olarak bildirinin devamında, “Aşağıdaki beyefendilere gerektiği takdirde mesaj vermek için hazır olun” ifadesi yer alırken, İTB yönetim ve Denetim Kurulu üyelerinin ve İTB’nin son kongresinde divan başkanlığı yapan Rasim Hint’in isimleri tek tek sıralandığı dikkat çekiyor. Ayrıca İTB yöneticilerinin haricinde sıralanan listenin içinde Mustafa Çolak isminin de yer aldığı görülüyor.

Bildiride kullanılan fotoğraflardan bir tanesi de İTB kongresinde divan üyeleri ile Yönetim ve Denetim Kuruluna seçilenlerin kongre sonrasında birlikte çektirdiği hatıra fotoğrafı.

Kullanılan bir başka fotoğraf ise, DEB Partisi’nden Dr.Sadık Ahmet’in aracının operasyonla kaldırıldığı gece duvara yazılan “Trakya’nın Bekçileri” yazılı fotoğraf da kullanılıyor.

Bu şaşırtıcı gelişmeden sonra Helsinki İnsan Hakları İzleme Komitesi Yunanistan Temsilcisi Panayotis Dimitras, sosyal medya aracılığıyla yaptığı paylaşımda olayla ilgili olarak suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Şimdi tüm gözler devletin bu ciddi olayla ilgili takınacağı tavır ve alacağı önlemlere çevrildi. Öyle ki son döneme Batı Trakya’da Seçilmiş Müftüler başta olmak üzere, Gazeteciler, din adamları ve Yerel Yöneticiler hakkında hukuki kovuşturmaca giderek artıyor. Bu yaşananlar Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nı haliyle tedirgin ediyor. Çünkü bölgede var olan barış, birliktelik tehlikeye gider gibi bir görünüm vermeye başladı.

BİLDİRİNİN YUNANCASI

ΟΜΑΔΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΕΥΣΗΣ: Προς οργάνωση ¨Φρουροί της Θράκης¨ Ενεργοποιηθείτε Θα σας συνδράμουμε σύντομα

Δημοσιεύθηκε 2 Οκτωβρίου 2017 09:09

To έλλειμμα εθνικής στρατηγικής είναι υπερβολικό, οι «εθνικά επιπόλαιες» κινήσεις σε ζωτικά εθνικά συμφέροντα , επικίνδυνες Η απόπειρα αναγνώρισης της «Τουρκικής Ένωσης Ξάνθης», με ¨δούρειο Ίππο¨ τα ανθρώπινα δικαιώματα , ανοίγει την κερκόπορτα σε μια γεωγραφική περιοχή της χώρας μας με ιδιαίτερα χαρακτηριστικά και τεράστια γεωπολιτική σημασία.

Πολλοί σύλλογοι της μουσουλμανικής μειονότητας ετοιμάζουν ήδη αιτήσεις προς τα Πρωτοδικεία σε όλη την Θράκη ( αλλά , σε Κω και Ρόδο ) και φυσικά νέα καταστατικά, προκειμένου να μετονομαστούν σε «Τουρκικά» όταν ο νόμος πλέον θα τους δίνει αυτό το δικαίωμα.

Θα ακολουθήσουν το ιδιοκτησιακό και οι διεκδικήσεις γης !

Η προσπάθεια αυτή πρέπει να ¨τραπεί σε άταχτη υποχώρηση¨, προς παραδειγματισμό !!

Αφήστε τους πολιτικούς μας να ¨παίζουν διπλωματία¨ και τους δημοσιογράφους να υπηρετούν την δική τους ¨σκοπιμότητα¨

Το τι συμβαίνει στην Θράκη , το τι σχεδιάζεται, το τι επιδιώκεται και ποιοι λειτουργούν προδοτικά σε βάρος της πατρίδας μας, όλοι το γνωρίζουμε πλέον.

Στις επόμενες εκλογές θα λάβουν το μήνυμα !!

Ήρθε η ώρα να δράσουν οι ΦΥΛΑΚΕΣ .

Όταν την 28/1/2016 ο ιμάμης Χουσεΐν Τζιχάν κατά την διάρκεια επίσκεψης του στο σπίτι του μουφτή Ξάνθης Αχμέτ Μέτε ¨έλαβε το μήνυμα (που ήταν για τον Μέτε)¨ ο βουλευτής Ξάνθης Χουσεΐν Ζεϊμπέκ, πήρε τηλέφωνο τον διοικητή της αστυνομίας και ζήτησε να συλληφθούν οι απαγωγείς του Ιμάμη και να τιμωρηθούν παραδειγματικά. Στο τέλος, όλη η επιχείρηση ¨σκόνταψε¨ πάνω μας.

Ήσασταν υπό την ¨προστασία μας¨ ήδη από το τέλος του 2015 (χωρίς να μας το ζητήσετε) όταν δώσατε πάλι το μήνυμα μέσα από τα νέα κεντρικά γραφεία του DEB (του «Τούρκικου εξτρεμιστικού» Κόμματος Ισότητας, Ειρήνης και Φιλίας (ΚΙΕΦ) στην Κομοτηνή)

Όπως και τότε, έτσι και σήμερα, περισσότερο από ποτέ, όχι μόνο θα σταθούμε δίπλα σας, αλλά σύντομα μέλη μας, θα σας συνδράμουν εμπράκτως.

Όλος ο Ελληνικός λαός θα είναι μαζί σας !

Περιμένουμε την απόφαση του ¨Συμβουλίου Εθνικής Ασφάλειας¨ που πρόσφατα σύστησαν νόμιμα με την μορφή σωματείου, φίλοι μας με ελληνική συνείδηση.

Ετοιμαστείτε να ¨δώσουμε το μήνυμα¨ στους παρακάτω (προς το παρόν) κυρίους … εάν χρειαστεί.

Μουσταφά Τσολάκ

Ρασίμ Χιντ

Οζάν Αχμέτογλου

Ισμέτ Τουτζάρ

Ελτσίν Χατζηιμπράμ

Γκιουλσούμ Ζεϊμπέκ

Αλή Σαλίχογλου

Σεβάλ Οσμάνογλου

Καντρί Αμπντουλχαλίμ

Ριντβάν Τοπτσού

Χανιφέ Χουσείν

Ζεϊνούρ Μπαργκάν

Επίσης:

Το προξενείο Κομοτηνής (συντονιστής) και την Τουρκική τράπεζα Ziraat που επιδίδεται σε πλειστηριασμούς ακίνητης περιουσίας κατοίκων της περιοχή και χορηγεί δάνεια μόνο σε τουρκόφιλους και τουρκογενείς πολίτες της Θράκης.

Δέον είναι να σας επισημάνουμε ότι , στόχος δεν πρέπει να είναι σε καμία περίπτωση η ειρηνική συνύπαρξη χριστιανών και μουσουλμάνων στη Δυτική Θράκη , αλλά, όσοι συνιστούν αποδεδειγμένα ¨δούρειο ίππο¨.

Οι μουσουλμάνοι λόγω της γκετοποίησης αποτελούσαν και αποτελούν εύκολο στόχο για την τουρκική προπαγάνδα και ήταν ευεπίφοροι στα κελεύσματα της Τουρκίας. Δεν φταίνε αυτοί.

Το έλλειμμα εθνικής στρατηγικής (να ξέρετε εφ εξής ) κύριοι , θα γεννά τέτοιες δράσεις όλο και ποιο έντονα , όσο επιμένετε να το καλύπτεται τάχα μου , με πολιτική και διπλωματική (όπως αποδεικνύεται), αναποτελεσματικότητα.

ΟΜΑΔΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΕΥΣΗΣ

omada.h.policing@gmail.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz