Ana sayfa Batı Trakya Haberler BATI TRAKYA TÜRKLERİ BAYRAMDA BAŞKONSOLOSLUĞA AKIN ETTİ

BATI TRAKYA TÜRKLERİ BAYRAMDA BAŞKONSOLOSLUĞA AKIN ETTİ

27
0

Batı Trakya Türkleri Ramazan Bayramı’nda Başkonsolosluğa akın etti.

Her bayramda olduğu gibi bu Ramazan Bayramı’nda da İskeçe’den, Meriç bölgesinden ve Rodop ilinin köylerinden ve merkezde yaşayan Batı Trakyalı Türkler bayramlaşmak için T.C. Gümülcine Başkonsolosluğu’na akın etti. Misafirleri, Başkonsolos Ali Rıza Akıncı ve eşi Hülya Akıncı hanımefendi, Başkonsoloslukta görevli Muavin Konsoloslar Derya Ocak, Davut Ocak, Osman Şahin, ile birlikte Başkonsolosluk bahçesinde kabul ettiler.

Bayramlaşmaya; Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, Milletvekilleri İlhan Ahmet, Mustafa Mustafa ve Hüseyin Zeybek, Ayhan Karayusuf, Doğu Makedonya­Trakya Eyalet Başkanı Hristos Methios, Eyalet Başkan Yardımcısı Ahmet İbram, Eyalet meclis üyeleri Mustafa Katrancı, İsmail Hüse, Önder Mümin, Tarkan Murtaza, Rıdvan Kocamümin, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Necat Ahmet, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Ercan Ahmet, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Aydın Ahmet, Dimetoka Müslümanları Derneği Başkanı Süleyman Macur, diğer sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda Batı Trakyalı gencin katıldığı görüldü.  

Her yıl olduğu gibi Başkonsolosluk bahçesindeki Bayramlaşma töreni sonrasında Başkonsolos Ali Rıza Akıncı ve eşi Hülya Akıncı hanımefendi, Başkonsoloslukta görevli Muavin Konsoloslar ile birlikte Gümülcine Türk Gençler Birliği’ne geçerek bayramlaşma törenine katıldılar. Bayramlaşma töreni müzik ziyafeti eşliğinde GTGB bahçesinde devam etti.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x5rwne4_bati-trakya-turkleri-bayramda-baskonsolosluga-akin-etti_news

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here