Ana sayfa Batı Trakya Haberler BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI’NIN SORUNLARI BRÜKSEL’DEKİ AVRUPA PARLAMENTOSU’NDA TARTIŞILACAK

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI’NIN SORUNLARI BRÜKSEL’DEKİ AVRUPA PARLAMENTOSU’NDA TARTIŞILACAK

8
0

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF) ve Dostluk, Eşitlik, Barış(DEB) Partisi ile Brüksel merkezli Uluslararası Sınır Tanımayan İnsan Hakları(HRWF) Örgütü, Avrupa Parlamentosu Milletvekili François Alfonsi,  28 Kasım 2012 tarihinde Brüksel’deki Avrupa Parlamentosu’nda bir konferans düzenleyecek. AP Yeşiller/Avrupa Hür İttifakı Grubu üyesi ve AP Geleneksel Azınlıklar, Ulusal Topluluklar ve Diller Intergrubu Eş Başkanı Milletvekili François Alfonsi(Fransa)’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek konferansta Yunanistan’daki Batı Trakya Türk Azınlığı’nın sorunları tartışılacak.

Konferansta Avrupalı insan hakları heyeti keşif ziyareti gözlem raporunu açıklayacak

Batı Trakya Türk Azınlığı’ndan ABTTF ve Dostluk, Eşitlik, Barış(DEB) Partisi’nin ortaklaşa yürüttüğü bir çalışma neticesinde Brüksel’de düzenlenecek konferansta ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu ve DEB Partisi Başkanı Mustafa Ali Çavuş selamlama konuşması yapacaklar.

Konferansın moderatörlüğünü ABTTF ve DEB Partisi’nin ortaklığında 16-20 Ekim 2012 tarihlerinde Batı Trakya Türk Azınlığı’nın sorunlarını incelemek üzere AP Milletvekili François Alfonsi ve HRWF Direktörü Willy Fautre ile birlikte bölgeyi ziyaret eden Avrupa Halkları Federal Birliği(FUEN) Başkanı Hans Heinrich Hansen gerçekleştirecek. Konferansa ev sahipliği yapacak olan AP Milletvekili François Alfonsi, keşif ziyaretine ilişkin gözlemlerini katılımcılar ile paylaşacak. HRWF Direktörü Willy Fautre de keşif ziyareti sonrasında hazırlanan gözlem raporunu açıklayacak, keşif ziyaretine ilişkin gözlem ve tavsiyelerini paylaşacak.

Konferansta Batı Trakya Türk Azınlığı’na üye Gündem gazetesi yazarı ve Batı Trakya Azınlığı Kültür ve Eğitim Şirketi(BAKEŞ) Başkanı Cemil Kabza ile İskeçe Türk Birliği adına Avukat Sinan Kavaz, Batı Trakya Türk Azınlığı’nın ifade ve medya özgürlüğü ile dernek kurma özgürlüğü alanında yaşanan sorunları aktaracaklar.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here