Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BAŞKONSOLOSLUK BAHÇESİNDE BAYRAM HAVASI YAŞANDI

BAŞKONSOLOSLUK BAHÇESİNDE BAYRAM HAVASI YAŞANDI

21
0

Kurban Bayramı dolayısıyla yüzlerce kişi T.C. Gümülcine Başkonsolosluğu‘na akın etti, Başkonsolosluk bahçesinde bayram havası yaşandı.

Her yıl geleneksel olarak T.C. Gümülcine (Komotini) Başkonsolosluğu‘nda düzenlenen bayramlaşma töreninde Başkonsolos Ali Rıza Akıncı ve eşi Hülya Akıncı, Muavin Konsoloslar Davut Ocak, Osman Şahin, Nurettin Canay Kavuncu, İrfan Çetin, bayramlaşma törenine katılan misafirleri Başkonsolosluk bahçesinde karşıladılar.

Bayramlaşma törenine Başta Seçilmiş Müftüler İbrahim Şerif, Ahmet Mete olmak üzere, çiçeği burnunda yeni seçilen Milletvekilleri İlhan Ahmet, Mustafa Mustafa, Ayhan Karayusuf ve Hüseyin Zeybek, belediye Başkanları İsmet Kadı, Cemil Kabza, Rıdvan Ahmet, DEB Partisi Başkan Yardımcısı Ozan Ahmetoğlu, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve binlerce Batı Trakya Türkü katıldı.  

Başkonsolosluktaki bayramlaşma töreninin ardından Başkonsolos Ali Rıza Akıncı eşi Hülya Akıncı ve Muavin Konsoloslarla birlikte Gümülcine Türk Gençler Birliği’ne giderek her yıl olduğu gibi kendilerini GTGB Başkanı Koray Hasan ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından kapıda çiçeklerle karşıladı. Buradaki soydaşlarıyla da bayramlaşan Başkonsolos Akıncı ve eşi Hülya Akıncı çay içerek gençlerle sohbet ettiler, bu bayramda da soydaşlarını görebilmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşadılar.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x37tfk8_gumulcine-t-c-baskonsoloslugu-bayramlasma-toreni_news

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz