Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BAŞBAKAN YARDIMCISI HAKAN ÇAVUŞOĞLU ATİNA TEMASLARINI TAMAMLADI, BATI TRAKYA’YA GEÇTİ

BAŞBAKAN YARDIMCISI HAKAN ÇAVUŞOĞLU ATİNA TEMASLARINI TAMAMLADI, BATI TRAKYA’YA GEÇTİ

21
0

Türkiye Başbakan Yardımcısı Atina’ya yaptığı resmi ziyareti tamamladı, batı Trakya’ya geçti.

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu Atina’daki resmi temasları çerçevesinde Dışişleri Bakanı Nikos Kocias, Eğitim Bakanı Kostas Gavroğlu ve son olarak da Başbakan Yardımcısı Yannis Dragasakis’le görüştükten sonra Batı Trakya’ya geçti.

Dışişleri Bakanı Nikos Kocias’la görüşen Hakan Çavuşoğlu ile birlikte Türk ve Yunan heyetler arası görüşme de yapıldı. Görüşmeler hakkında taraflardan herhangi bir açıklama yapılmadı.

Hakan Çavuşoğlu’nun bir başka görüşmesi de İstanbul Rumu olan Eğitim Bakanı Kostas Gavroğlu oldu. Ağırlıklı olarak eğitim ve din işlerinin ele alındığı görüşmede, Selanik’te yapılması planlanan Yüksek Düzeyli İşbirliği toplantısında ele alınacak konular hakkında görüş alışverişinde bulunulduğu kaydediliyor.  

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu son görüşmesini Başbakan Yardımcısı Yannis Dragasakis ile gerçekleştirdi. Yapılan görüşmede ikili ilişkilerin ele alındığı ifade edilirken, geleceğe yönelik bundan sonra bazı çalışmalarda atılacak adımlar üzerinde mutabık kalındığı belirtiliyor.

Hakan Çavuşoğlu ve beraberindeki heyet 3 Kasım Cuma günü sabah Gümülcine’de Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Gümülcine Türk Gençler Birliği ve BİHLİMDER’i ziyaret etmesi bekleniyor.

Buradaki ziyaretlerini tamamlayacak olan Çavuşoğlu, İskeçe’ye geçecek ve Cuma namazını İskeçe’de kılacak. Ardından İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, İskeçe Türk Birliği’ni ziyaret edecek ve öğle yemeğini İskeçe’de yiyecek. Devamında İskeçe’nin dağlık kolunda önce Ketenlik ve ardından da Şahin’e geçmesi beklenen Çavuşoğlu soydaşlarıyla görüştükten sonra akşam saatlerinde doğup büyüdüğü Gümülcine’ye bağlı Delinasufköy’e giderek etraf köylerden gelecek olan binlerce soydaşıyla hasret giderecek, akçam yemeğini birlikte yiyecek.

Buradan  kara yoluyla Dedeağaç’a geçecek olan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu uçakla Türkiye’ye dönecek. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz