Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BAŞBAKAN YARDIMCISI ÇAVUŞOĞLU YUNANİSTAN’A GELİYOR

BAŞBAKAN YARDIMCISI ÇAVUŞOĞLU YUNANİSTAN’A GELİYOR

23
0

T.C.Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere Yunanistan’a geliyor.

T.C.Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere Yunanistan’a geliyor. Çavuşoğlu 2 Kasım 2017 Perşembe günü Başkent Atina’ya resmi bir ziyaret gerçekleştirecek olan Çavuşoğlu, Atina’da Başbakan Aleksis Çipras ile bir araya gelecek.

2 Kasım’da gerçekleşecek görüşmenin ardından Çavuşoğlu Dışişleri Bakanı Nikos Kocias’la da bir görüşme yapacak. Görüşmelerde iki ülke arasındaki ilişkilerin ele alınması ve ayrıntılı değerlendirmelerin yapılması bekleniyor.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias 1 hafta önce Ankara’ya bir ziyarette bulunmuş, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilmişti.

GÜMÜLCİNE’Yİ ZİYARET EDECEK

Çavuşoğlu, Atina’dan ayrıldıktan sonra Gümülcine’ye bir ziyarette bulunacak. Çavuşoğlu’nun Gümülcine ziyareti esnasında Batı Trakya soydaşlarıyla bir araya gelmesi bekleniyor.

TİKA, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü gibi kurumların bağlı olduğu Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu 2 günlük Yunanistan ziyaretinin ardından Türkiye’ye dönecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz