Ana sayfa Batı Trakya Haberler “AZINLIK EĞİTİMİ”NDEKİ SORUNLARIN ÇÖZÜMSÜZLÜĞE MAHKUM EDİLMESİ BÜYÜK BİR YANLIŞ VE ENDİŞE VERİCİ

“AZINLIK EĞİTİMİ”NDEKİ SORUNLARIN ÇÖZÜMSÜZLÜĞE MAHKUM EDİLMESİ BÜYÜK BİR YANLIŞ VE ENDİŞE VERİCİ

24
0

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi, Batı Trakya’daki “Azınlık Eğitimi”ndeki sorunların çözümsüzlüğe mahkum edilmesini büyük bir yanlış ve gelecek açısından endişe verici bulmaktadır.

Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın “Azınlık Eğitimi”ndeki sorunların çözüme kavuşması için yıllardır yaptığı çağrıların karşılıksız kalması, sorunların daha da büyümesinde karmaşık hale gelmesinde en büyük etkendir.

Yeni eğitim – öğretim yılının başlamasının üzerinden birbuçuk ay geçmesine rağmen, Batı Trakya’daki azınlık okullarında Türkçe ve Yunanca müfredattan sorumlu öğretmen eksikliği ile Türkçe ders kitapları eksikliği had safhadadır. Birçok okulda dersler boş geçmekte ve öğrenciler eğitimlerine kitapsız bir şekilde devam etmektedir.

Bu bağlamda İskeçe Merkez Azınlık İlkokulu’nda Encümenler Heyeti ile Okul Aile Birliği’nin öncülüğünde öğrenci velilerinin başlattığı eylemi DEB Partisi olarak desteklediğimizi belirtmek isteriz. Öğrenci velilerinin demokratik protesto hakkını kullanmalarını son derece önemli ve anlamlı bulduğumuzu ifade ederiz. Bu vesileyle bu konuda insiyatif alarak, eğitim alanındaki sorunların çözümü için hassasiyet gösteren tüm öğrenci velilerini tebrik ederiz.

Yetkililerin ve Eğitim Bakanlığı’nın bir an önce okullarımızdaki acil çözüm bekleyen sorunların çözüme kavuşması için gerekli çalışmaları hızlandırmasını ve azınlık eğitimindeki problemlerin giderilmesi için somut adımlar atarak, azınlıkla diyalog başlatması için çağrımızı yenilemek isteriz. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here