Ana Sayfa Batı Trakya Haberler AZINLIK BASINI YEŞİL SAHADA BAŞKONSOLOSLUĞA KAFA TUTTU

AZINLIK BASINI YEŞİL SAHADA BAŞKONSOLOSLUĞA KAFA TUTTU

14
0

 

 

Sezonun ilk maçında Azınlık Basını Başkonsolosluk futbol takımına kafa tuttu ve maçın sonunda beraberlik her iki tarafıda memnun etti. Sezonun ilk maçı iddialı başladı.

Başkonsolosluk takımı maça hızlı başladı, ancak karşısında saha içinde yere basan, ne istediğini bilen ve yeşil sahada pes etmemeye kararlı bir basın takımı buldu.  Maç öncesi kaleci Erdal’ın Başkonsolos  İlhan Şener’le birlikte, “bu maçı güle oynaya alırız” hesapları adeta direkten döndü.

Basın takımı geride Lüftü-Necat ikilisiyle adeta defansa bir demir perde ördü ve Başkonsolosluk takımının gol yollarını kapattı. Bu da yetmezmiş gibi basın takımı ileride Ramadan-Bilal ikilisiyle gol yollarını araladı ve tam 5 gol bularak kaleci Erdal ve Başkonsolosluk takımına zaman zaman zor anlar yaşattı.

Basın, eksik bir kadroyla  çıktığı maçta (Cemil Kabza, Fatih Nazifoğlu gibi iyi oyunculardan yoksun) kolay bir lokma olmadığını saha içerisinde sergileyen basıncılar, ilk maçında güçlü rakibine yenilmeden sahadan 5-5 eşitlikle ayrılmanın verdiği moral ve motivasyonla rövanş maçını beklemeye başladı.

Başkonsolosluk takımı bu yıl yeni transferlerle sezona başladı. Geçen yılki takımdan sadece Kaleci Erdal, orta saha Muavin Konsolos Adnan Öztürk ve defansta ise Ersin Mustafa vardı. Takıma yeni giren oyunculardan Başkonsolos Osman İlhan Şener golcü yeteneğini sergilerken çıktığı bu ilk maçta 2 gol buldu. Henüz yeni gelen ve takıma adapte olmaya çalışan ve ayağının tozuyla da bir anda kendisini sahada basının karşısında bulan Muavin Konsolos Alper Atak ileriye doğru karşı atakların gelişmesinde çıkardığı paslarla takımda gelecek vaadetti. Tecrübeli Muavin Konsolos Adnan Öztürk ise her zaman olduğu gibi istikrarlı ve kontrollü futboluna sezonun açılış maçında da devam etti.  Kaleci Erdal bu maçın kahramanı dersek yalan olmaz çünkü boğa gibi hücum eden Ramadan’ı durdurmakta çok zorlandı. Birçok şutu ya dışarıya çeldi, yada yakaladı. Güvenlik Ataşeleri Ozan Çetin, Hayrettin Karaağaç ve Murat Kocaman gençliğin ve çevikliğin verdiği avantajla hedeflerinin rakip alan olduğunun gereğini yerine getirdiler. Topu ayaklarında buldukları an adeta zıpkın gibi rakip sahaya süratle inerek gol yollarında çok önemli paslar çıkarttılar ve dağıttılar ancak dedik ya basının gücü daha fazla gole müsade etmedi.

 

Basın takımına gelince gerçekten görülmeye değerdi. İçeride ilk yarı kalede Dede, geri ikilide Necat, Lütfü, orta sahada İlhan, Özcan, ileri üçlüde ise rahat oyunuyla her zaman dikkat çeken Bilal Budur, geçmiş yılların kıvraklığını efor sarfetmeden kale önünde fırsatçılığını sergilemeye çalışan Cengiz Bodur, adeta tek başına bir orkestra şefi olan zıpkın gibi kızan Ramadan Molla ter döktüler. Abdülhalim Dede ikinci yarıda kaleyi daha fazla koruyamadı ve yerini genç radyocu Alpay Tütüncüoğlu’na bıraktı.

Yedek kulübesinde ise Cengiz Ömer basın adına makinesiyle pozisyonları kaçırmamak için objektifiyle sahanın her tarafında olmak istediği görüldü. Başkonsolosluk adına kendisinin yanında bir diğer profesyonel fotografçı ise Serdar Karapaça vardı. Karelerin nasıl ve nereden yakalanacağını biliyordu. İşi sadece deklanşöre basmak oldu.

Ozan Ahmetoğlu, Cemil Kabza ve Hasan Hasan ise ancak çay ve baklava ziyafetine yetişebildiler. Çünkü onların Perşembe akşamları gazetelerinin baskıya hazırlandığı gece olduğundan dolayı performanslarını sahaya yansıtmakta geciktiler. 

Maçın başında maç sonucunun 5-5 beraberlik olacağına inanmayan Başkonsolosluk takımı futbolcuları maç sonunda, “evde yaptığımız hesap çarşıya uymadı galiba” der gibiydiler. Eee, ne de olsa basının gücü, yeter ki gücümüzün farkında olalım, bir olalım, iri olalım, diri olalım. Yenilgiyi tatttıramayacağımız rakip yoktur. Yeter ki inanalım.

Maç sonunda kısa bir değerlendirmede bulunan Başkonsolos İlhan Şener,  dostluk adına güzel bir maç olduğunu, bu tip maçların zaman zaman tekrar edilmesini arzu ettiğini belirtti.

 

Başkonsolosluk Takımı:

Erdal Hafız, Ersin Mustafa, Adnan Öztürk, Alper Atak, Ozan Çetin, Hayrettin Karaağaç, Murat Kocaman, Osman İlhan Şener.

Basın Takımı:

Abdülhalim Dede, (Alpay Tütüncüoğlu) Lütfü Müminçe, Necat Ahmet, Özcan Aliosman, İlhan Tahsin, Bilal Budur, Ramadan Molla, Cengiz Bodur.

 

Maçın sonucu beraberlik olunca Grup Türkü’nün sazları sözleriyle çay ve baklava ziyafeti ise kuşkusuz dostluk ve kardeşliğin görülmeye değer karelerinden biriydi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz