Ana sayfa Batı Trakya Haberler ATİNA’YA CAMİ VE MEZARLIK KONUSUNU GÖRÜŞTÜLER

ATİNA’YA CAMİ VE MEZARLIK KONUSUNU GÖRÜŞTÜLER

27
0

Yunanistan Müslümanları Birliği Başkanı Naim El-Gandur, Yunanistan’da Din İşleri ve Diplomasi konularından sorumlu olan Dışişleri Bakan Yardımcısı Markos Bolaris’i ziyaret etti.

Yunanistan Müslümanları Birliği Başkanı Naim El-Gandur, Yunanistan’da Din İşleri ve Diplomasi konularından sorumlu olan Dışişleri Bakan Yardımcısı Markos Bolaris’i ziyaret etti. Bayan Anna Stamu ile birlikte Bolaris’i ziyaret eden Naim El-Gandur, Atina’da yaşayan Müslümanların karşılaştıkları sorunları dile getirdi ve acilen çözüm bulunması yönünde taleplerde bulundu.  

Ziyaret sonrası BİRLİK Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlhan Tahsin’e ziyareti değerlendiren Naim El-Gandur şunları söyledi.

“Cami ve mezarlık sorunu büyük”

“Bugün Sayın Bakan Bolaris ile Bakanlıkta bir görüşme gerçekleştirdik. Beni ve Anna Stamu hanımefendiyi kabul etmesinden ötürü kendisine teşekkür ediyorum. Atina Müslümanlarına gelince, ibadetlerimizi yapmak için maalesef ibadet yerimiz yok. Ölülerimiz defnedecek bir mezarlığımız yok.

İlgili Bakanlıklara yıllardan beri defalarca söyledik, okullara giden çocuklarımız ibadetlerini bodrumlarda ve garajlarda yapmak zorunda kalırken, ne bir mezarlığımız ne de bir ibadet yerimiz var, ne de bir resmi imamımız var. Bayramlarımızı okullarda tanımıyorlar. Topluluk olarak çok çok gerilerdeyiz. Bu sebepten dolayı Atina bölgesinde yaşayan 500.000 ve üzeri Müslümanın ortak sorunlarını dile getirdik, bir an önce çözüm bulunmasını Sayın Bakandan talep ettik. Umarız en kısa zamanda talebimize olumlu yönde cevap verilir. Beklentimiz bu yöndedir.” dedi. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here