Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ARNAVUT ASILLI BAŞARILI KIZ ÖĞRENCİ YUNAN BAYRAĞINI TAŞIMASIN DİYE OKULUN KAPISINA KAYNAK...

ARNAVUT ASILLI BAŞARILI KIZ ÖĞRENCİ YUNAN BAYRAĞINI TAŞIMASIN DİYE OKULUN KAPISINA KAYNAK YAPTILAR

31
0

Arnavut asıllı kız Yunan bayrağını taşımasın diye okulun kapısına kaynak yaptılar, yerlere yağ attılar. Böyle bir olay da sadece ülkemiz Yunanistan’da yaşanır.

Yunanistan’ın Santorini adasında akıl tutulması yaşandı. Altın Şafak Partisi yandaşları, Yunanlıların Osmanlı’dan kurtuluşunu kutladıkları 25 Mart törenlerinde, yönetmelik gereği okul birincisi başarılı Arnavut asıllı bir kız öğrenci Yunan bayrağını taşımasın diye Ortaokulun kapısına kaynak makinesi ile kaynak yaptılar, yerlere yağ attılar.

Olay dünyaca ünlü turistik Santorini adasının Emporio bölgesinde yaşandı. Sabah törene katılmak üzere okula giden öğretmenler ve öğrenciler okulun kapısına geldiklerinde şaşkınlık yaşadılar. Okulun kapısındaki kilit ve zincir elektrik kaynağı ile kapıya kaynak edilmiş ve öğrencilerin ve öğretmenlerin okula girmeleri mümkün olamamış. Okul müdürü telefon ederek durumu polise bildirdikten sonra alınan karar gereği resmi geçiş töreni iptal olmuş.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz