Ana sayfa Batı Trakya Haberler APACHE HELİKOPTERİ AZ KALSIN AMERİKALILAR’IN ÜZERİNE DÜŞECEKTİ

APACHE HELİKOPTERİ AZ KALSIN AMERİKALILAR’IN ÜZERİNE DÜŞECEKTİ

21
0

Yunanistan’da APACHE AH-64D tipi saldırı helikopteri suya çakıldı. Az kalsın tatbikata katılan ve izleyen Amerikalı Deniz Piyadeleri ve CİA subaylarının üzerine düşecekti.

1. Ordu tarafından Kuzey Yunanistan’ın geniş bölgede tüm kuvvetlerin katılımıyla koordineli bir şekilde tam 8 yıl sonra yeniden gerçekleşen “TAMS SARİZA 2016” askeri tatbikatı sırasında Kara Kuvvetleri’ne ait APACHE AH-64D tipi saldırı helikopteri Halkidiki’nin “Orfanos” bölgesinde deniz üzerinde alçak irtifada uçuş yaptığı sırada denize çakıldı.  

Gelin hep birlikte olayın nasıl geliştiğine bir göz atalım.

2003 yılında Yunanistan Kara Kuvvetleri’nin emvanterine katılan APACHE AH-64D tipi saldırı helikopteri tatbikattaki senaryoya göre, kıyıda tanksavar ve ağır silahların konuşlandığı düşman güçlerine karşı yapılan çıkarma operasyonuna destek veriyordu.

Yaklaşık 70 metre yükseklikte uçan APACHE AH-64D tipi saldırı helikopteri düşman güçleri tarafından hedef alınmış ve fırlatılan bir güdümlü roketten kurtulmak üzere suyun üzerinden 70 metre yükseklikte ani manevra yapma kabiliyetini Amerikalılara göstermeye kalkınca pilotlar kontrolü kaçırdı ve 45.000.000 değerindeki helikopter süratle suya çakıldı. 

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x4tyidd_apache-dustu_news

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here