Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ANTİMOS: “FRONTEX YUNANİSTAN ALEYHİNE CASUSLUK YAPIYOR”

ANTİMOS: “FRONTEX YUNANİSTAN ALEYHİNE CASUSLUK YAPIYOR”

8
0

Dedeağaç Mitropoliti Anthimos, Meriç Sınırı’nda Yunanistan tarafında görev yapan FRONTEX’in Yunanistan aleyhine casusluk yaptığını iddia etti. ALPHA 98.9 radyo istasyonuna verdiği demecinde çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Anthimos özetle şunları söyledi:

 

“İyi ki bu ülkede Kilise var da bazen ikircikli olmadan doğruları duyuyoruz. Türkiye’den Yunanistan’a geçmek için kaçak göçmenler parayı nereden buluyorlar? İnsan kaçakçıları 4-5 bin euro talep ediyorlar. Bunların ülkelerinde paraları olsaydı aşırı zengin olurlardı.

Plan nedir kardeşlerim?

Bunun ardında kimler gizleniyor?

Biz sorunu biliyorduk ve bizlere ırkçı, yabancı düşmanı diyorlardı ve yabancılarla yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor telkininde bulunuyorlardı. Şimdi sorun kontolden çıkınca çözmek için hiç bir şey yapmıyorlar.

Bunlara cevap biraz önce 10 otobüs dolusu kayıtlı kaçak göçmeni FRONTEX otobüslere doldurdu ve gönderdi. Avrupa’nın neresinde yakalarlarsa yakalasınlar bize geri gönderiyorlar ve bize mal ediyorlar.

Kaçakları öğleden sonra Kolonaki Meydanı’nda kahve içmeye giderseniz orada görürsünüz. Böylece bu insanlar bizimle özdeşleşiyor ve bize yükleniyor.

FRONTEX polisi bazı Avrupa ülkelerinden ve bölgenin en pahalı otellerde kalıyorlar. Ayda 2,5- 3 bin euro maaş alıyorlar, DUBLİN-II uygulamasına göre ülkeye kaçak yollardan giren kaçak göçmenleri kayıt altına alıyorlar. Burada kalıyorlar ve böylece Avrupa bunlardan kurtuluyor. Göçmenlerin belgelerini yırtıyorlar ve kim olduklarını bilemiyoruz.

FRONTEX’e gelince Yunanistan aleyhine sadece casusluk yapıyor. Buraya bu insanların kayıt altına alındığını belgelemek üzere geldiler.

Bir Pakistan’lı 4000 euroyla Pakistan’da çeşitli işyeri sahibi olabilir dolayısıyla çökmekte olan bir ülkeye gelmesine gerek yok. Ancak herhangi uluslararası insan kaçakçılığı örgütü orta zamanlı jeostratejik hedefine ulaşmak istiyor. Galiba bizim sonumuz iyi olmayacak. Geç olmadan uyanmalıyız.”

 

http://www.alpha989.com/Interview.aspx?a_id=44263

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz