Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ALMANYA BAŞBAKANI MERKEL ATİNA’YI ZİYARET EDİYOR

ALMANYA BAŞBAKANI MERKEL ATİNA’YI ZİYARET EDİYOR

10
0

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in ziyaretini protesto etmek için başkent Atina’nın merkezindeki Sintagma meydanında toplanan göstericilerle polis arasında çatışma çıktı.

Sabah saatlerinden itibaren parlamento ve hükümet binalarının bulunduğu Sintagma meydanında toplanan bazı göstericilerin, taş ve su şişeleriyle polislere saldırması üzerine arbede çıktı. Polisin göstericileri dağıtmak için gaz bombası kullandığı olaylarda bazı 
protestocuların yaralandığı belirtildi.

Polisin kullandığı gazdan nefes alınamaz hale gelen Sintagma meydanında toplanan göstericilerin büyük bölümü parlamento önünde bekleyişlerini sürdürürken, parlamentonun çevresindeki sokaklarda göstericilerle polis arasında zaman zaman arbede yaşanıyor.

Sabah saatlerinde de göstericilerin doldurduğu Sintagma meydanına alkışlar eşliğinde askeri bir araçla gelen Nazi kıyafetli bir grup gösterici, parlamento önünde Nazi bayrakları yaktı. Göstericilerin daha sonra elllerindeki bayraklarla polis barikatını aşmak istemesi üzerine polis gaz kullanarak müdahale etti. Diğer yandan, kent merkezindeki Errikos Dinan hastanesi önünde gösteri yapan bir grup sağlık çalışanı polisle çatıştı.

Hastane binasının önünde toplanarak işten çıkarılmaları ve maaşlardaki kesintileri protesto eden göstericilerin hastaneye girmek istemesi üzerine polis gaz kullanarak müdahale etti. Çıkan arbedede polis ve göstericilerden yaralananlar olduğu bildirildi.

Bu arada, polis, Sintagma meydanında toplanan göstericiler arasında şüpheli gördüğü yaklaşık 60 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar arasında daha once “Ateş Hücreleri” isimli terör örgütü olmakla suçlanan bir kişinin bulunduğu bildirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz