Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ALKOLÜN SU GİBİ AKTIĞI İSKEÇE VE GÜMÜLCİNE’DE KARNAVAL ETKİNLİKLERİ RENKLİ GÖSTERİLERE SAHNE...

ALKOLÜN SU GİBİ AKTIĞI İSKEÇE VE GÜMÜLCİNE’DE KARNAVAL ETKİNLİKLERİ RENKLİ GÖSTERİLERE SAHNE OLDU

26
0

Alkolün su gibi aktığı İskeçe ve Gümülcine’de Karnaval etkinlikleri renkli gösterilere sahne oldu.

İskeçe ve Gümülcine’de Karnaval etkinlikleri renkli gösterilere sahne oldu. Yunanistan’ın birçok bölgesinden, Türkiye ve Bulgaristan’dan binlerce kişi İskeçe’ye akın etti.

Tabii ki Karnavalın odak merkezi 1966 yılından bu yana aralıksız devam eden ve son yıllara ün salan “İskeçe Karnavalı” ziyaretçilerin ilk tercihiydi.

İskeçe’de her yıl Paskalya orucunun başlamasından bir hafta önce İskeçe Belediyesi tarafından yoğun bir çalışmayla hazırlanan ve düzenlenen Karnaval şenliklerinin finali 18 Şubat 2018 Pazar günü binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. Karnaval geçit töreninde yer alan sivil toplum kuruluşları ve değişik gruplar, rengarenk kostümler ve danslarla alkolün de sınırsız ve kontrolsüz tüketildiği etkinlik İskeçe’nin caddelerinde renkli sahneler oluşturuyor.

TÜRK TURİSTLER OTELLERE SIĞMADI

Video izle: http://www.dailymotion.com/video/x6f15pd

“İskeçe Karnavalı”na son yıllarda Türkiye’den de yoğun ziyaretçi akımı var. Turizm şirketleri turlar düzenliyor ve bölge ekonomisine ciddi anlamda bir katkı sağlıyor. Bölgedeki otellerin doluluk oranı yüzde yüz olurken, ihtiyaç karşılanamıyor ve 3 günlük turla Karnavala gelen Türk turistlerin konaklamaları doluluk yaşananİskeçe haricinde çevre iller Dedeağaç, Gümülcine, Kavala, Drama, Serez, Selanik gibi bölgelerde konaklamak zorunda kalıyor.

GÜMÜLCİNE’DE “KOM-ON-PARTY” GİDEREK BÜYÜYÜYOR

Bir başka “çılgınca eğlence” denilebilecek etkinlik ise Gümülcine’de 16 Şubat 2018 Cuma akşamı gerçekleştirildi. Gümülcine Belediyesi’nin “Kom-On-Party” Karnaval geçit töreni gece saatlerinde gerçekleşti ve renkli görüntülere sahne oldu.

Gümülcineliler Kulübü (Leshi Komotineon) önünde toplanan değişik gruplardan oluşan gençler, Dimokritu ve Orfeos caddeleri üzerinden Gümülcine şehir meydanına doğru müzik ve dans eşliğinde yürüdü. Burada da alkol sınırı aşılmış ve müzik eşliğinde dans eden kalabalık grupların eğlencesi gecenin geç saatlerine kadar Gümülcine şehir meydanında devam etti.

AMFİSA’DA “HAYALET GECESİ” FESTİVALİ

Yunanistan’ın Amfissa kasabasında, geçmiş dönemlerde yaşanmış trajik bir aşk hikayesinin anısına dayandığı belirtilen “Hayalet Gecesi” festivali, hayalet kostümü giyen yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Bu yıl 23’üncüsü düzenlenen ve ülkenin en renkli etkinliklerinden biri olarak gösterilen festivale her yaş grubundan çok sayıda kişi büyük ilgi gösterdi.

Yunanistan’ın farklı bölgelerinden gelerek bu ana tanık olmak isteyenler, birbirinden ilginç maske ve hayvan derisinden yapılmış kostümler giydi.

Festivalde katılanlar ellerindeki meşalelerle kasabayı dolaştı. Etkinlik, kasaba meydanında ateş yakılmasıyla son buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz