Ana Sayfa Batı Trakya Haberler AKADEMİSYENLER BATI TRAKYA’YI ZİYARET ETTİ

AKADEMİSYENLER BATI TRAKYA’YI ZİYARET ETTİ

23
0

BAKEŞ ve İstanbul Üniversitesi tarafından İstanbul’da düzenlenen 2. Batı Trakya Sempozyumu “Balkanlar’da Türk Kültürü” katılımcı Akademisyenler Batı Trakya’da ziyaretler gerçekleştirdi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Prof.Dr.Cezmi Erarslan başkanlığında Profesörlerden oluşan heyet Batı Trakya’ya geldi.

Heyet üyeleri ziyaretlerine Meriç bölgesi Seyyid Ali (Kızıldeli) Sultan Tekkesi Dergahı’nı ziyaret ederek başladı. Bu ziyaretin ardından Gümülcine’ye gelen heyet üyeleri Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Gümülcine Türk Gençler Birliği ve DEB Partisi’ni ziyaret etti.

Heyet GTGB’de folklor ekibinin gösterisini izledi, GTGB salonunda açılan sergiyi gezdi. Heyet üyeleri T.C. Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Ardından İskeçe’ye geçen heyet burada İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, İskeçe Türk Birliği, Mustafçova ve Şahin köylerini ziyaret etti.

Heyet üyeleri dağlık kolundaki köyleri ziyaretinden sonra İskeçe’nin Ova bölgesi Kırköyü’nü ziyaret etti. Kırköy Derneği Kadınlar Kolu’nun folklor ekipleri misafirlere güzel bir kültür gecesi yaşattı.

Batı Trakya temaslarını tamamlayan heyet İstanbul’a geri döndü.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x5kky98_istanbuldan-akademisyenler-bati-trakyada_news

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz