Ana sayfa Batı Trakya Haberler AB VE BM MİDİLLİ’DEKİ REZALETİ GÖRMÜYOR MU?

AB VE BM MİDİLLİ’DEKİ REZALETİ GÖRMÜYOR MU?

21
0

Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler Midilli (Mitilini) adasındaki rezaleti görmüyor mu?

Midilli adasında kendi imkanlarıyla kurdukları barınma yerlerinde zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren mültecilerin dramı gerçekten akıllara durgunluk veriyor. Midilli’nin dış kale bölgesinde kalenin surları içinde bulunan koğuşları kendilerine mesken edinen mülteciler herkesten yardım bekliyor. Mülteciler, Türkiye’nin yanısıra Batı Trakya Türkleri’ne de seslenerek yardımlarını bekliyorlar.  

İlk kez BİRLİK Gazetesi mültecilerin arasına girmeyi başardı ve onların durumlarını görüntüledi. Gazeteci İlhan Tahsin’e konuşan Afganistan Türkleri, çaresizlik ve yarınlardan endişeli bekleyişle her günün büyük bölümünü aç ve suzus geçiriyor. Sabah kahvaltısı nedir bilmiyorlar, öğlen yemeği ise kendi imkanlarıyla bulabildikleri bir karpuz. Elbisleri ise yok denilecek kadar az. Kendilerinin belirttiğine göre, Yunanlı görevliler günde bir defa geçerek bir paket galeta’yı kale önüne atarak hızla uzaklaşıyor. Durumlarını ne soran ne de arayan var. Bazen polisin gözaltı muamelesi ve orantısız güç kullanması da canlarını acıtıyor.

Mültecilerin bakımını üstlenen ve her mülteci için AB ve BM’den para alan Yunan devleti günde bir defa bir galeta parçasını hayvanın önüne atar gibi atıp bu insanlara adeta “hayvan” muamelesi yapmaya devam ediyor.  

Ey insan hakları savunucuları, medeniyetin size ait olduğunu söyleyen Avrupalılar, bu manzaraya daha ne kadar seyirci kalacaksınız? Türkiye’yi örnek alın, alın ki insanlık adına birazıcık insan olun!!!!!!!!

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x4pq42p_afganistan-turkleri-midilli-de-mahsur-kaldi_news

  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here