Ana sayfa Batı Trakya Haber 4 Yıl Geçti, Failler Hala Bulunamadı!

4 Yıl Geçti, Failler Hala Bulunamadı!

1
0

Batı Trakya’da BİRLİK Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlhan Tahsin’in aracına yapılan saldırının üzerinden tam 4 yıl geçmesine rağmen saldırının failleri hala bulunamadı.

14 Şubat 2017 yılında sabaha karşı saat 03:02 civarında Gümülcine Yeni Mahalle’de park halinde bulunan OPEL marka aracın sağ arka kapı camı kırıldıktan sonra, bidonla aracın arka koltuklarına yanıcı madde atarak ve akabinde de bir adet Molotof kokteyli attıktan sonra aracı ateşe vermişlerdi.

Bu saldırı olayıyla ilgili dosya Rodop ili Savcılığı’nda şu an yargının tozlu raflarında bulunuyor ve hala kapanmadı, aynı zamanda da saldırıyı yapan failler de bu güne kadar hala bulunamadı.

BİRLİK Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlhan Tahsin, Yunan devletinden faillerin bulunmasını ve bir an önce yargı önüne çıkarılmalarını beklediğini belirtiyor.

Bu olayın üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen aydınlatılamamasının Yunanistan devletini zan altında bıraktığını ileri süren İlhan Tahsin şöyle konuştu. “Dosyanın açık olmasına rağmen halen derin bir sessizliğin hakim olması ciddi derecede düşündürücü. Yunanistan dışına kaçan ve saldırının kimler tarafından gerçekleştirildiğini bildiğini iddia eden bazı tanıkların söylediği üzere, saldırının gerçekleşmesinde Yunanistan İstihbarat Teşkilatı’nın (EYP) bizzat bulunduğunu ileri sürmesine rağmen, dosya tozlu raflarda açık bir vaziyette bekletiliyor. Bu olayın er veya geç aydınlatılmasını umuyorum. Yunan devletinden saldırı hakkında bir açıklama, tazminat ve özür bekliyorum” diyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here