Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BATI TRAKYA’DA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ETKİNLİĞİNE KATILIM YOĞUNDU

BATI TRAKYA’DA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ETKİNLİĞİNE KATILIM YOĞUNDU

13
0

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 89. yıldönümü nedeniyle Gümülcine’de düzenlenen resepsiyona Batı Trakya Türk azınlığı mensuplarının yanısıra, bölgedeki Yunanlı yetkililer de büyük ilgi gösterdi. Chris & Eve Oteli’nde gerçekleşen kabul törenine ev sahipliği yapan Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener, yaklaşık iki bin davetliyi kabul etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 89. kuruluş yıldönümü Batı Trakya’da da kutlandı. 29 Ekim Pazartesi günü Gümülcine’de düzenlenen resepsiyona çok sayıda soydaş ve Yunanlı yetkili katıldı. Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener, eşi Nurel Şener ve diğer Muavin Konsoloslar tarafından verilen resepsiyon Chris & Eve Oteli’nde düzenlendi.

29 Ekim 2012 Pazartesi akşamı düzenlenen Cumhuriyet resepsiyonuna Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, Rodop Milletvekilleri Ahmet Hacıosman ve Ayhan Kara Yusuf, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, Doğu Makedonya Trakya Bölge Genel Sekreteri Aris Yanakidis, Eyalet Başkan Yardımcısı Pavlos Damianidis, Muhalefet Listesi Başkanı Yorgos Pavlidis ve Eyalet Meclis Üyesi, Danışma Kurulu üyeleri, Gümülcine Belediye Başkanı Yorgos Petridis, Kozlukebir Belediye Başkanı İbrahim Şerif, Mustafçova Belediye başkanı Mustafa Cukal, Topiros Belediye Başkanı Stelios Hacıevangelu, Vasilis Çolakidis, Gümülcine Belediyesi “Eşitliğe İlk Adım” Listesi Başkanı Sibel Mustafaoğlu, sabık Milletvekilleri İlhan Ahmet, Galip Galip, Mustafa Mustafa, Ahmet Fayıkoğlu, Birol Akifoğlu, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Koray Hasan, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kara, Birlik Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi İlhan Tahsin, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Erkan Ruşen, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Sami Ali Toraman, Batı Trakya Türk Azınlık derneklerinin başkanları ve yöneticileri, il ve Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda azınlık insanı katıldı. Bu yılki resepisyona Kilise ve Ordu temsilcilerinin katılmaması ise dikkat çekti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz