Ana Sayfa Batı Trakya Haberler 2018 YUNANİSTAN İLE ABD’NİN HAVADA, KARADA, EGE DENİZİN’DE ASKERİ TATBİKATLARLA DOLU DOLU...

2018 YUNANİSTAN İLE ABD’NİN HAVADA, KARADA, EGE DENİZİN’DE ASKERİ TATBİKATLARLA DOLU DOLU BİR YIL OLACAK

20
0

2018 Yunanistan ile ABD’nin havada, karada ve Ege Denizi’nde askeri tatbikatlarla dolu dolu bir yıl olacak.

2017 yılının sonunda Yunanistan ile ABD arasında hızla gelişen askeri alanda yakınlaşma ve işbirliği, 2018 yılının Yunanistan ile ABD’nin havada, karada ve Ege Denizi’nde askeri tatbikatlarla dolu dolu yoğun bir yıl olacak.

Atina’da Genel Kurmay Başkanlığı Kara Kuvvetleri Karargahı’nda, ABD’nin Avrupa’daki askeri güçleri (USAREUR) komutanı Korgeneral Frederick B. Hodges ile Yunanistan Kara Kuvvetleri komutanı korgeneral Alkiviadis Stefanis ve heyetler arasında yapılan toplantıda iki ülkeye ait silahlı kuvvetlerinin 2018 yılı içinde karşılıklı olarak işbirliği ve eğitim tatbikatları ele alındı.

Ayrıca toplantıda ele alınan ve 2018 yılı içinde ağırlık verilecek olan diğer ciddi konular ise, hava savunma sistemleri, insansız hava araçları, mühimmat ve araç gereçler hakkında eğitim ve bakım konularına ağırlık verilmesinin kararlaştırıldığı belirtiliyor.  

Toplantıda konuk komutan Frederick B. Hodges’e, USAREUR komutan yardımcısı Tümgeneral Timothy P. McGuire, ABD’nin Atina Büyükelçiliği’nde görevli askeri temsilcileri de eşlik etti. 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz