Ana sayfa Batı Trakya Haberler 15 TEMMUZ ŞEHİDİMİZ MUSTAFA CAMBAZ’IN ADINA FUTBOL TURNUVASI DÜZENLENDİ

15 TEMMUZ ŞEHİDİMİZ MUSTAFA CAMBAZ’IN ADINA FUTBOL TURNUVASI DÜZENLENDİ

22
0

İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü ile Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şubesinin ortaklaşa düzenlediği 23 Nisan Futbol turnuvası bu yıl, 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan Batı Trakyalı hemşehrimiz Mustafa Cambaz’ın adına düzenlendi.

22 – 24 Nisan tarihleri arasında düzenlen turnuva yüksek katılım ile gerçekleştirildi. Turnuvaya profesyonel takımlarımızdan Beşiktaş, Galatasaray, Medipol Başakşehir’in yanı sıra Zeytinburnu İlçe takımlarından Batı Trakya Spor ile birlikte Damla Spor , Eroğlu Spor, Merkezefendi, Irmak Spor, Y. Doğan Güneş katıldı. Ayrıca İstanbul’un diğer ilçe takımlarından Sultangazi, Beşyüzevler ve Haznedar da katılan diğer takımlar oldu.

Turnuva 22 Nisan Cumartesi günü saat 09.00 da Batı Trakya – Sultangazi maçı ile başladı. Muhteşem mücadalelere sahne olan grup maçları, çeyrek final ve yari final maçlarının ardından Finale Beşiktaş ve Damla Spor takımları kaldı. Final maçı müthiş bir heyecana sahne oldu. Maçın normal süresi 3-3 sonuçlandı ve seri penaltı atışlarına geçildi. Seri penaltı atışları sonunda Beşiktaş Damla Sporu 4-2 mağlup etmeyi başardı ve Mustafa CAMBAZ 23 Nisan Futbol Turnuvası’nın şampiyonu Beşiktaş oldu. Turnuvayı Damla Spor ikinci, Üçüncülük – dördüncülük maçında Sultangazi yi mağlup eden Galatasaray takımı ise üçüncü bitirdi.

Galatasaray ve Sultangazi takımlarına kupalarını Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Av. Hasan Yazıcı ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbedel verirken, ikincilik kupasını Spor Kulübü Başkanı Hakan Güler takdim etti. Şampiyon olan Beşiktaş takımına da kupasını Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin verdi.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here