Ana Sayfa Türkiye | Dünya Batı Trakya’yı Tanıttılar

Batı Trakya’yı Tanıttılar

2
0

Ankara BATÖB ailesi “Gönül Coğrafyası Kültür Buluşmaları” programında Batı Trakya’yı tanıttı.

Ankara Batı Trakya Öğrenci Birliği (BATÖB) ailesi, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen “Gönül Coğrafyası Kültür Buluşmaları” programına katıldı.

Program Ankara’da öğrenim gören, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin kendi ülkelerini ve kültürlerini tanıtma fırsatını sağlıyor.

Bu program vesilesiyle de BATÖB ailesi Batı Trakya’yı tanıtma fırsatını yakaladı. Program boyunca Batı Trakya’nın türküleri, geleneksel kıyafetleri, gelenek ve görenekleri sergilendi.

Bunun yanı sıra kısa bir sunum ve onu takip eden şiir ve hikayelerle katılımcılara Batı Trakya’daki yaşam anlatıldı. Programa katılan misafirlere Gümülcine kahvesi, frappe ve Kavala kurabiyesi ikram edildi.

Ankara BATÖB ailesi tarafından yapılan açıklamada, “Bize bu fırsatı tanıyan ASBÜ’ ye ve YTB’ye teşekkürlerimizi sunuyoruz. Desteklerini esirgemeyip katılımlarıyla da bizi mutlu eden YTB Başkanı Sayın Abdullah Eren’e, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü sayın Prof. Dr. Mehmet Barca’ya ve bu güzel akşam için emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” İfadelerine yer verildi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz