Ana Sayfa Türkiye | Dünya Erdoğan: “Bu Silahlanmayı Bırakın Artık, Yani Bu Silahlanmayla Nereye Varacaksınız?”

Erdoğan: “Bu Silahlanmayı Bırakın Artık, Yani Bu Silahlanmayla Nereye Varacaksınız?”

2
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistan’a seslenerek, “Sayın Başbakan, bu silahlanmayı bırakın artık. Yani bu silahlanmayla nereye varacaksınız?” mesajı gönderdi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gazetecilere yaptığı açıklamada Yunanistan ile ilişkilere değindi. Erdoğan, Miçotakis’in Başbakan seçilmesi durumunda NATO toplantısında kendisi ile görüşebileceğini belirtti.

Erdoğan, “Yunanistan’da 25 Haziran’da komşuda yeniden seçim var. Miçotakis eğer seçilirse sizinle NATO’da görüşmek için fırsat arayacağını söyledi. Yeni dönemde Yunanistan ile ilişkiler konusunda nasıl bir öngörüde bulunuyorsunuz?” sorusu üzerine şunları dile getirdi:

“Durmadan Amerika size bol bol silah veriyor”

“Bizim seçimden sonra Miçotakis aradı, tebrik etti. Böyle bir süreç oldu. Dolayısıyla şu anda Vilnius’ta böyle bir şey olması halinde biz görüşmekten çekinmeyiz. İki komşu ülkeyiz. Yeter ki zaman zaman ileri geri verilen mesajlar olmadıktan sonra, biz düşmanlıkları çoğaltmanın değil, azaltmanın peşindeyiz. Dolayısıyla onunla da orada bunları konuşuruz.

Tabii burada bir şey var. Söyleyeceğimiz şeyler belli. Nedir o? ’Sayın Başbakan, bu silahlanmayı bırakın artık. Yani bu silahlanmayla nereye varacaksınız? Durmadan Amerika size bol bol silah veriyor. Bedava verdiği için mi alıyorsunuz, yoksa para pul istemiyor da böyle mi alıyorsunuz?’ Herhalde bunları bir konuşuruz. Şunu da bilin ki biz düşmanlarımızı çoğaltmak için değil, azaltmak için varız. Türkiye budur, Erdoğan budur.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz