Genel Başkan Sn. Ramazan Çakır başkanlığında; Ali Ömeroğlu, Kerem Hasanoğlu, Atilla Dilek ve ıdris şahinli’ den müteşekkir yönetim kurulu üyeleri 21 Ocak 2011 Cuma günü Devlet Bakanı Sn. Faruk Çelik beyefendiyle makamında görüştüler. Samimi bir havada çok verimli geçen toplantıda, Batı Trakya Türk Azınlığının; ekonomik, sosyal, eğitim, vakıflar, müftülük ve çalışma izinleri sorunları gündem edilmiştir. Özellikle Batı Trakya Türk Azınlığına hizmet eden bütün sivil toplum kuruluşlarının birlik ve beraberlik içinde hareket etmelerinin ne kadar önemli olduğu vurgulanmıştır.