Ana sayfa Yunanistan Haber “PARMENİON 2019” Hazırlıkları Başladı

“PARMENİON 2019” Hazırlıkları Başladı

5
0

“PARMENİON 2019” askeri tatbikatı hazırlıklarına başlandı. Bu yıl yapılacak olan Yunanistan Silahlı Kuvvetleri’nin en geniş kapsamlı askeri tatbikatını Başbakan Kiriakos Miçotakis ve Savunma Bakanı Nikos Panagiotopulos birlikte izleyecek.

Bu yıl yapılacak olan “PARMENİON 2019” askeri tatbikatı hazırlıklarına başlayan 4. Kolordu komutanı Tümgeneral Haralambos Lalusis’in geceli gündüzlü çalışarak, tatbikatın bitiminde herkesi hayretler içinde bırakacağı iddia ediliyor.

Bilindiği üzere her yıl olduğu gibi bu yıl da “PARMENİON 2019” askeri tatbikatın ana merkezi Türkiye-Yunanistan sınır çizgisi olan Meriç (Evros) ve Kuzey Ege bölgesi olması bekleniyor.

Ancak bu yıl tatbikatta katılım açısından önemli bazı gelişmelerin yaşanacağı belirtilirken, ABD, Güney Kıbrıs, İsrail, Fransa ve Mısır gibi ülkelerin temsilcileri de “PARMENİON 2019” askeri tatbikatını izlemesi bekleniyor.

Bu yıl ilk kez “PARMENİON 2019” askeri tatbikatında bazı sürprizlerin yaşanabileceği, Larisa’da konuşlanan MQ-1 Predator İnsansız Hava Aracının yanısıra, iki adet F-35 savaş uçağının da katılması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here