Ana Sayfa Yunanistan Haber Koronavirüs Yunanistan’da Hızla Yayılıyor, Vaka Sayısı 190

Koronavirüs Yunanistan’da Hızla Yayılıyor, Vaka Sayısı 190

2
0

Koronavirüs vakaları Yunanistan’da hızla yayılmaya devam ediyor. Son olarak vaka sayısı 190 olduğu belirtiliyor.

Sağlık Bakanı Vasilias Kikilias yaptığı açıklamada, “İnsanlarımızı korumak için ne önlem gerekiyorsa alacağımızı söylemiştim. Bugün koronavirüsün yayılmasını önlemek için önlemleri genişletiyoruz. Birincisi, yeni vakalar meydana geldi. İkincisi, alınan kısıtlama önlemleri uygulanmıyor.”

Yunanistan Sağlık Bakanlığı Enfeksiyon Hastalıkları ekibi başkanı Sotiris Çiodras şu açıklamayı yaptı. “Yekünde 190 vakayı açıklıyoruz, bunlardan 36 tanesi araştırılıyor. 11 vakanın diğerleriyle bir bağlantısı yok. 5 kişinin durumu solunum yolu dolayısıyla ciddi. Bu güne kadar 2700 kişide kontroller yapıldı.”

Yunanistan’daki vakaların 65 tanesi 65 yaş ve üzerinde, 79 tanesi 40-44 yaş arasında, 0-17 yaş arasında 7 çocuk. Vakaların bulunduğu bölgeler ise, Atina 85, İlia (Pirgos) bölgesi 40, Ahaia (Patra) 9, Selanik 6, Doğu Attiki 5, Zakinthos 4, ve Kastoria (Kesriye) 3.

13 Mart 2020 Cuma günü akşam saatlerinde saat 18:00 itibariyle yapılan resmi açıklama sonrasında, hükümet Yunanistan’da kefeteryalar, kafe barlar, eğlence merkezleri, alışveriş merkezleri ve restoranların kapatılması yönünde karar aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz