Ana Sayfa Yunanistan Haber İskeçe Hastanesi Koronavirüsle Mücadelede Yeni Bir Adım Attı!

İskeçe Hastanesi Koronavirüsle Mücadelede Yeni Bir Adım Attı!

0
0

İskeçe Devlet Hastanesi önemli bir adım atarak hastane bünyesinde Covid – 19 salgını vakalarıyla mücadele için 15 yataklı yeni bir klinik ve ek bir yoğun bakım ünitesi oluşturuldu.

Koronavirüs ile mücadelede kullanılacak olan bu yeni bölümün, Sağlık Bakanlığı’ndan alınan Tıbbi malzemeler dışında, hastanenin bizzat kendi çabalarıyla tıbbi malzeme ve personelin kullanacağı giysilerin temin edildiği ifade edildi.

Hastane Müdürü Rofaela Elena tarafından yapılan açıklamada özetle şu ifadelere yer veriliyor.

“Hastanemizin düzgün işleyişini sağlamak ve tüm durumlara uygun şekilde hazırlanmak için çok koordineli ve kilit müdahalelerle devam ettik.

9 negatif basınç odası, 15 yatak (6 çift kişilik ve 3 tek kişilik oda) ve tüm güvenlik standartlarına sahip özel bir Covid-19 kliniği oluşturduk ve tam donanımlı hale getirdik.

İlaveten 5 yeni özel yataklı bir yoğun bakım ünitesi hazırladık ve donattık.

Hastanemizde 2 büyük klinik alanlarını 72 yatak kapasiteli yeni Covid alanları olarak hemen dönüştürülebilir seviyeye getirdik.

Personelimizi ve tüm doktorlarımızı Covid-19 ile mücadelede gerektiği anda ve ihtiyaçlara göre hazırlıklı olmaları için bir dizi eğitici seminerlerle eğitiyoruz.

Ancak bu noktada, malzemelere katkı çağrısına yanıt veren tüm bu işletmelere değinmek istiyorum. Önemli bağışları ile altyapı ve ekipmanlarımızın güçlendirilmesini sağlayan bu şirketler. Bu küçük büyük şirketler tarafından yapılan yardım şu ana kadar 500.000 euro’ya ulaştı ve her gün çok sayıda destek talebi alıyoruz.

Hayati potansiyeline dayanan İskeçe Hastanesi, bunun için tüm seviyelerde düzgün bir şekilde hazırlanmış ve ilçemizi ciddiyetle vuran pandeminin gereksinimlerini tam olarak karşılamaktadır. Bu nedenle doktor, hemşire, idari ve teknik personelimizi tebrik ediyorum.

Bugüne kadar teyit edilen pozitif vakalar 19’dur ve bunların hepsi şu anda Covid kliniğimizde tedavi edilmemektedir.

Eğer bu özel savaşta galip gelen taraf olmak istiyorsak, özverili bir şekilde çalışmalı, moralimizi yüksek tutmalı ve öncü olabilenlere güvenmeliyiz.

Ve en önemlisi .. EVDE KALMAK!”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz