Ana sayfa Yunanistan Haber “Görüşmelerin Atina Ayağı Yapıcı Bir Şekilde Son Buldu”

“Görüşmelerin Atina Ayağı Yapıcı Bir Şekilde Son Buldu”

2
0

Türkiye ve Yunanistan Savunma Bakanlıkları heyetleri arasında Atina’da yapılan görüşmelerin yapıcı bir şekilde son bulduğu belirtiliyor.

Türkiye ve Yunanistan Savunma Bakanlıkları heyetleri arasında, Ege Denizi’nde Güven Arttırıcı Önlemler ve Davranış Kuralları başta olmak üzere işbirliğini geliştirmek maksadıyla teknik görüşmeler 20-25 Mayıs 2019 tarihlerinde Atina’da gerçekleştirildi.

İyi ve yapıcı bir atmosferde gerçekleştirilen heyetler arası görüşmelerin Atina ayağının yapıcı bir şekilde son bulduğu ifade ediliyor. Görüşmelerin ileri bir tarihte Türkiye’de devam edeceği belirtiliyor.

Yunanistan Milli Savunma Bakanlığı tarafından şu yazılı açıklama yapıldı.

21-24 Mayıs 2019 tarihleri arasında Yunanistan ile Türk heyetleri arasında Atina’da bir toplantı gerçekleştirildi.

Görüşmelerin amacı, yapılması kararlaştırılan bir dizi ilgili toplantıdan ilki olan, teknik alanda, Güven Arttırıcı Önlemler ve Davranış Kuralları dahilindeki faaliyetleri / eylemleri araştırmak, askeri faaliyetlerin yürütülmesinde olası gerginliklerin yaşanmasından kaçınmak ve önlemektir.

Görüşmeler yapıcı bir atmosferde gerçekleştirildi ve yakın gelecekte Türkiye’de de devam edecek.

22 Mayıs Çarşamba günü, Türkiye delegasyonu heyet başkanı Milli Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis tarafından makamında kabul edildi.”

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here