Ana sayfa Yunanistan Haber Fofi’den Küstah Açıklama: “Türkiye Kürtlere Etnik Temizlik Uyguluyor”

Fofi’den Küstah Açıklama: “Türkiye Kürtlere Etnik Temizlik Uyguluyor”

1
1

Fofi Gennimata, Türkiye’nin Kürtlere karşı etnik temizlik uyguladığını ileri sürdü.

Milletvekili İlhan Ahmet ve Burhan Baran’ın Partisi PASOK-KİNAL Başkanı Fofi Gennimata, Türkiye’nin Kürtlere karşı etnik temizlik uyguladığını ileri sürdü. Gennimata, Kürtleri müttefik olarak tanımladı ve “Türk saldırganlığına son vermenin zamanı geldi” açıklamasında bulundu. Gennimata Türkiye’ye yaptırım uygulanmasını da talep ediyor.

Fofi Gennimata’nın yaptığı açıklama özetle şu şekildedir.

“Türkiye’ye yaptırım uygulanmalıdır”

“Türkiye, Suriye’deki yasadışı işgaline devam ediyor, insan hayatları feda ediliyor ve yeni mülteci dalgaları için şartlar yaratıyor. Kuzey Suriye’de sınır değişikliği getirmek ve Kürtlerin aleyhine etnik temizlik uygulamak için uluslararası hukuku alaycı bir biçimde ihlal ediyor. Maalesef bu dünyanın güçlüleri “gözlerini kapatıyor ve sırtlarını dönüyorlar”. Kürt müttefikleri acımasızca terk ediyorlar. IŞİD’le mücadelede, dünya tarihinde yeni bir utanç sayfası yazılıyor.

Türkiye’nin insanlık dışı operasyonunu en ufak bir tepki göstermeden 5 gün boyunca izliyorlar. Başbakanla dün istişare etme fırsatım olduğu için, Başbakan, Avrupa Konseyi’nden Türkiye’ye karşı somut, etkili önlemler ve yaptırımlar almalarını istemelidir. Bizim açımızdan, bu konuyu önümüzdeki Perşembe günü Avrupa Sosyalist liderlerinin toplantısında acilen dile getireceğim.

Yunanistan, Türkiye ile iyi bir komşuluk ilişkisi kurmak istiyor, ancak egemen haklarımızın tartışılmasını kabul etmeyeceğiz. Bize karşı herhangi bir saldırı hamlesi uygun cevabı alacaktır.”

1 YORUM

  1. Biz Bati Trakyali Turkler , senin partine binlerce oy verdik , elimiz kirilsaydi da size oy vermeseydik,….

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here