Ana Sayfa Yunanistan Haber Bu Yaz Sahillerdeki Organize Kafeleri Unutun

Bu Yaz Sahillerdeki Organize Kafeleri Unutun

0
0

SKAI TV’de konuşan enfeksiyon hastalıkları uzmanı Yunanlı Profesör Nikos Sipsas, bu yaz sahillerde farklı bir görüntü ile karşılaşacağımızı söyledi.

Atina Üniversitesi’nde Enfeksiyon Hastalıkları Profesörü ve Sağlık Bakanlığı Bilim Adamları Komitesi üyesi Nikos Sipsas şunları dile getirdi:

“Yaz aylarında Koronavirüs büyülü bir şekilde ortadan kendiliğinden kaybolmayacak. Sahillerde de olacak. Herkesin kurallara göre yaşamayı öğrenmesi gerekir. Örneğin, bir arada  binlerce insanın olacağı plajlar düzenlenmeyecek. Etrafımıza bakacağız, etrafımızdakilerden mesafemizi koruyacağız.”

Profesör Sipsas, vatandaşları uyanık olmaya ve aşırı kalabalıklardan uzak durmaya çağırdı, çünkü yaz aylarında Koronavirüsü sahillerden kapma olasılığının yüksek olduğunu söyledi.

Nikos Sipsas şöyle devam etti: “Dolayısıyla, en tehlikeli olan Koronavirüs salgınının bu aşamasına durum saptırılırsa eğer, sağlık sisteminin buna dayanamayacağı anlamında bir durumla karşı karşıya kalabiliriz. Onun için gevşemeden kurallara aynen uyulmasını tavsiye ediyorum. Açıkça ikinci yarıdayız ama herkesin oyuna düzgün bir şekilde son vermemize yardım etmesini istiyorum, bu yüzden yavaşça düşüş yönüne doğru giriyoruz.”

Son olarak Profesör Sipsas, vaka sayısının artması veya azalmasının vatandaşların Paskalyada nasıl davranacaklarına bağlı olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz