Ana Sayfa Batı Trakya Haberler B.Trakya Video Haber Batı Trakya’da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Batı Trakya’da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

12
0

Türkiye Cumhuriyet’inin kuruluşunun 96. yılı Batı Trakya’da yoğun bir katılım ve büyük coşkuyla kutlandı. Gümülcine’nin seçkin otellerinden birinde yapılan kutlama törenine Batı Trakya’nın İskeçe, Rodop ve Dedeağaç illerinden yüzlerce soydaş katıldı.

Başkonsolos Murat Ömeroğlu ve eşi Aslı Ömeroğlu, Konsoloslar ve Muavin Konsoloslar Batı Trakyalı soydaşlarını otelin büyük salonunda kabul ederek Cumhuriyet Bayramı coşkusunu birlikte yaşadılar.

Resepsiyonda misafirleri kabulden sonra Türkiye ve Yunanistan milli marşları okundu. Devamında Türkiye’nin Gümülcine Konsolosu İbrahim Sakli, T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajını okudu. Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu saat 21:30 civarında son buldu.

Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonuna, Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios, İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, İskeçe milletvekilleri Hüseyin Zeybek ve Burhan Baran, Sabık Milletvekilleri Ahmet Hacıosman, Galip Galip, Mustafa Mustafa, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Drama Mitropoliti Pavlos, Belediye Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, öğretmenler, din adamları ve yüzlerce soydaş katıldı.

Bu yılki kutlama törenine, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif ve Yönetim Kurulu üyeleri de katılarak Cumhuriyet bayramı coşkusunu soydaşlarıyla birlikte yaşadılar.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz