Ana Sayfa Yunanistan Haber AstraZeneca Aşısı Hakkında Çok Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu!

AstraZeneca Aşısı Hakkında Çok Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu!

0
0

Yunanlı Profesör Giannis İoannidis AstraZeneca aşısı konusunda çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Stanford Profesörü Yunanlı Giannis İoannidis, ağırlıklı olarak 50 yaşın altındakiler için AstraZeneca aşını yaptırma konusunda çekinceleri olduğunu söyledi.

Yunanlı Profesörün, Koronavirüs aşılarının acil onay yetkisine sahip olduğunu ve bu nedenle hiçbir durumda aşılamanın zorunlu olmaması gerektiğini vurguladı.

Yunanistan Mega Tv’de bir programa canlı olarak bağlanan Stanford Profesörü Yunanlı Giannis İoannidis şu ifadeleri kullandı:

“Pfizer veya Moderna gibi bir aşı için şu ana kadar bildiklerimize dayanan risk, Atina’dan Korinthos’a arabayla bir kez gitme riskidir. Ancak AstraZeneca aşısı için Atina’dan Dedeağaç’a gitme riski var.

Gençler ve özellikle kadınlar için küçük ila orta düzeyde bir çekincem var. Bu nüfus için tehlike Atina’dan Viyana’ya arabayla gitmektir. 50 yaş civarında bir sınır belirleyeceğiz, eğer başka bir aşı alma seçeneğine sahiplerse, galiba başka bir aşı seçerim.

Johnson aşısı hakkında daha az veriye sahibiz, riske dair sahip olduğumuz imaj, Atina’dan Lamia’ya araba ile giderken ölmekle eşdeğer. Bu tahminlerde çok fazla belirsizlik var, ancak bunun korkmadan yapabileceğiniz bir aşı olduğunu söyleyebilirim.

Genç bir insanı aşılamak bağışıklık duvarına yardımcı olur, ancak 70 yaşın üzerindeki biri için aşı olmamak trajik bir hatadır. Aşıların güvenliğini erken yaşta bilmek faydalıdır, ancak çocuklar için risk minimumdur. Şahsen ben bunu bir öncelik olarak görmüyorum. Yaşlılardan bahsettiğimizde yüksek ölüm olasılığından bahsediyoruz, çocuklardan bahsederken risk 1 milyonda 1’dir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz