Ana sayfa Yunanistan Haber Adanın 107’inci Kurtuluş Yılı Kutlama Etkinliklerine Katıldı

Adanın 107’inci Kurtuluş Yılı Kutlama Etkinliklerine Katıldı

4
0

Nikos Panagiotopulos, Taşöz (Thassos) adasının Türkler’den kurtuluşunun 107’inci kurtuluş yılı kutlama etkinliklerine katıldı.

Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopulos, Taşöz (Thassos) adasının Türkler’den kurtuluşunun 107’inci kurtuluş yılı kutlama etkinliklerine katıldı. Bakan Panagiotopulos’a Genelkurmay Başkanı Hristos Hristodulu eşlik etti. Resmi geçiş törenini Genelkurmay Başkanı Hristos Hristodulu, Belediye Başkanı ve yerel yöneticiler ile birlikte izledi.

Tören sonrası gazetecilere bir açıklama yapan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopulos şu ifadeleri kullandı.

“Yunanistan’ın genişlemede gözü yok, özlem de duymuyor”

“Bugün, bu muhteşem sonbahar gününde, burada Thassos’ta Belediye yönetimi ve Thassos vatandaşları ile birlikte adanın 107. Yılını kutlamak için geldik.

Yunan Silahlı Kuvvetleri, Yunanistan Donanması, 107 yıl önce Yunanistan’ın toprak egemenliğini artırdığı ve genişlediği bir zamanda, halkla arasında güçlü bir liderliğe ve zihniyete sahip olduğu bir dönemde, 107 yıl önce bugünkü haliyle Thassos’u kurtardı. Ve elbette güçlü Silahlı Kuvvetleri vardı.

Günümüzde Yunanistan’ın genişlemede gözü yok, özlem de duymuyor, ancak daha geniş bir bölgede barışı destekliyor. Fakat yine de – o zamanki gibi – bilgelikle, planlama ve kararlılıkla, fikir belirten halkıyla birlikte, sağduyulu bir şekilde azimle çalışma keyfine sahip.

Bu unsurlar birleştirilirse, barışçıl ve elbette güçlü Silahlı Kuvvetleriyle birlikte her kurnazın, kölelik düşüncelerinin egemen haklarımıza karşı olan düşüncelerinden uzun bir yol kat edebiliriz. Bu bir önkoşuldur, yani güçlü bir Silahlı Kuvvetler, böylece ülke barışçıl bir şekilde ve daha iyi bir geleceğe doğru ilerleyebilir.

En içten tebriklerimi, bu geçit töreninin tüm katılımcılarına, Belediye yönetimine çok sıcak misafirperverlik için ayrıca teşekkür ederim, geçit törenine katılan tüm çocuklara da teşekkürlerimi sunuyorum. Bizi gururlandırdılar ve bu ülkede parlak bir gelecek olduğu konusunda iyimser olduk.

Ayrıca, Silahlı Kuvvetler, hem de Ulusal Muhafızlar, anavatanlarıyla gurur duymak için ellerinden geleni başları dik bir şekilde yaptılar.” Bu yüzden, size dediğim gibi, eğer bütün bu unsurları birleştirirsek, Yunanistan’ın geleceği aydınlıktır.”

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here