Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ZÜMBÜL VE SADNOVİSA’DA HATİM MERASİMİ COŞKUSU

ZÜMBÜL VE SADNOVİSA’DA HATİM MERASİMİ COŞKUSU

34
0

İskeçe Seçilmiş Müftülüğü’ne bağlı faaliyet gösteren Zümbül Mahalle ve Sadnovisa Kur’an Kurslarının Hatim Merasimleri büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

Zümbül Mahalle’de Kurban Kesim Merasimi düzenlendi. Tekbirler ve İskeçe Müftüsü Sayın Ahmet Mete’nin duası eşliğinde kurbanlar kesildi. Kurban kesimi törenine Müftü Mete’nin yanı sıra  Mustafçova Belediyesi Başkanı Sayın Cemil Kabza ve kalabalık halk kitlesi hazır bulundu.

Hocalığını Ali Ferhat’ın yaptığı Zümbül Mahalle Kur’an Kursu ile hocalığını Aydın Canbaz’ın yaptığı Sadnovisa Kur’an Kursu’nun icra edilen hatim merasimleri; çocukların okudukları anlamlı şiir, ilâhi ve Kur’an-ı Kerim’le coşkulu geçti.

Hatim törenine Faziletli Müftü Ahmet Mete, Anavatan Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu Muavin Konsolos Murat Ertaş, İskeçe Milletvekili Sayın Hüseyin Zeybek, Mustafçova Belediyesi Başkanı Sayın Cemil Kabza ve kalabalık halk topluluğu katıldı. Öğlen namazına müteakip gerek Zümbül’de gerekse Sadnovisa’da katılan cemaate, hazırlanan etli pilav ikramı yapıldı.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz