Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “İZMİRLİ VE SELANİKLİ MÜZİSYENLERİN İŞBİRLİĞİYLE HALKLAR YAKINLAŞIYOR

“İZMİRLİ VE SELANİKLİ MÜZİSYENLERİN İŞBİRLİĞİYLE HALKLAR YAKINLAŞIYOR

10
0

Selanik Müzik Sarayı’nın eğitim programları ve Yunanistan Kültür Bakanlığı’nın “Selanik: Kültürlerin Kavşağı” programı çerçevesinde, Türkiye’nin Selanik Başkonsolosluğu, Selanik Belediye Başkanlığı, Yunanistan Kültür Bakanlığı, İzmir Yaşar Üniversitesi ve Selanik Müzik Sarayı’nın işbirliğiyle 28 Mart’ta gerçekleştirilen bir etkinlikte piyanist Payam Gül Susanni ve soprano Eylem Demirhan Duru Selanik Müzik Sarayı fuayesinde bir konser icra etti. Dinleyicilere unutamayacakları bir gece yaşatan sanatçılar büyük beğeni topladı.

 

İki sanatçı ertesi gün fonetik ve piyano öğrencilerine kapsamlı bir seminer verdi, ayrıca Başkonsolosluğu ve Atatürk Evi’ni ziyaret etti.

 

Sözkonusu etkinlikler, Selanik Müzik Sarayı ile Yaşar Üniversitesi arasındaki değişim programı çerçevesinde gerçekleştirildi. Bunun karşılığında, Selanik ve Kuzey Yunanistan bölgesindeki en kaliteli oda müziği gruplarından “Transcription Ensemble”, 17-20 Nisan 2012 tarihleri arasında İzmir’e giderek bir konser ve iki günlük seminer verecektir.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz