Ana sayfa Batı Trakya Haberler İZMİR’DEN SAMOS (SİSAM) ADASI’NA FERİBOT SEFERİ BAŞLIYOR

İZMİR’DEN SAMOS (SİSAM) ADASI’NA FERİBOT SEFERİ BAŞLIYOR

10
0

İzmir’in Seferihisar ilçesindeki Sığacık ile Samos (Sisam) Adası’ndaki Karlovassi limanları arasında feribot seferleri, 8 Ağustos’tan itibaren başlayacak.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, yaptığı yazılı açıklamada, 2011’de Sığacık Limanı’ndan Sisam Adası’na feribot seferleri başlatmak için büyük çaba gösterdiklerini belirtti.

Sisam Belediyesi ile karşılıklı görüşmelerin ardından Teos Marina ve Vathi Limanı ile seferlerin başlatıldığını ifade eden Soyer, ilk yıl birçok sefer gerçekleştirdiklerini bildirdi. Soyer, bu iki yer arasındaki mesafenin uzunluğu, Yunanistan’daki ekonomik kriz ve bazı nedenlerle seferlerin iptal edildiğini kaydetti.

Bu yıl Karlovassi Limanı’nın açıldığını, Yunan turizmi ve iş adamlarının büyük dayanışmayla güçlerini birleştirdiğini, Teos Marina yönetiminin de hattın işlemesi için büyük fedakarlık yaptığını belirten Soyer, şu ifadeleri kullandı:

“Seferihisar Belediyesi olarak ilk günden beri iki yaka arasında seferlerin başlaması için olanca gücümüzü seferber etmeye hazırdık. Sonuçta bütün gayretler birleşti ve bu olumlu noktaya gelindi. İzmir ve Yunan Adaları arasındaki en yakın mesafe Sığacık-Karlovassi arasıdır. Bu nedenle Sisam Adası’na ulaşmanın en kolay yolu da Yunan adalarından 4 milyonluk İzmir’e ulaşmanın en kestirme yolu da bu hat olacak. Yolculuk yaklaşık 1 saat 40 dakika sürecek.”

Cuma ve Cumartesileri günübirlik turların gerçekleştirileceği seferler, haftanın 6 günü devam edecek. Günübirlik turların dışında konaklamalı turlar da kampanyalar arasında yer alıyor.

Seferlerle 17,5 avrodan başlayan fiyatlarla gidiş-geliş imkanı sunulacak. 8 Ağustos’ta başlayıp ekim ayına kadar sürecek seferlerin, 2016’dan itibaren yıl boyunca yapılması planlanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here