Ana sayfa Batı Trakya Haberler YUNANİSTAN’IN SINIR KAPILARI BÜYÜK ÇİLE KAPISINA DÖNÜŞTÜ

YUNANİSTAN’IN SINIR KAPILARI BÜYÜK ÇİLE KAPISINA DÖNÜŞTÜ

14
0

Yunanistan’ın sınır kapılarında uzun araç kuyruklarının oluşmasıyla sınır kapıları adeta büyük çile kapısına dönüştü. Hafta sonlarını fırsat bilen Üsküplüler, Bulgaristanlılar ve hafta sonlarını Kavala, Taşoz (Thassos) Adası, Selanik (Thessaloniki) ve Halkidiki sahillerinde geçirmek üzere İpsala sınır kapısından giriş yapmak isteyen Türk turisler saatlerce beklemek zorunda kalıyorlar.

Turist sezonunun başlamasıyla ve Avrupa ülkelerinden yıllık izinlerini geçirmek üzere Yunanistan üzerinden Türkiye’ye gitmek isteyen gurbetçilerin sınır kapılarındaki çilesi bitmek tükenmek bilmiyor. Yunanistan sınır kapılarında memur yetersizliği yüzünden saatlerce beklemek zorunda kalan turistle gecikmeler yüzünden isyan ediyor.

Üsküp’ten Ege Denizi’ne inmek isteyen Üsküplüler ise saatlerce Evzoni Sınır kapısında beklemek zorunda kalıyor. Turizmden bu yıl büyük gelir bekleyen Yunan hükümeti ise işlemlerin yapılması için şu ana kadar herhangi bir müdahalede bulunmadı. Durum böyle olunca Yunanlı esnaf ve turizmci de büyük kayıplara mahruz kalıyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here