Ana sayfa Batı Trakya Haberler YUNANİSTAN’IN EDİRNE KONSOLOSU VARVARİGU: “TÜRK VATANDAŞLARININ YUNANİSTAN’A GİDEBİLMESİ İÇİN HER TÜRLÜ KOLAYLIĞI...

YUNANİSTAN’IN EDİRNE KONSOLOSU VARVARİGU: “TÜRK VATANDAŞLARININ YUNANİSTAN’A GİDEBİLMESİ İÇİN HER TÜRLÜ KOLAYLIĞI SAĞLAYACAĞIM”

13
0

 

Yunanistan’ın Edirne Konsolosu Katerina Varvarigu, halklar arasındaki güven ilişkisinin çok önemli olduğunu belirtti.

Paraskevi Tzeveleki’nin görev süresinin dolmasının ardından Edirne’ye atanan Konsolos Varvarigu, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’yi makamında ziyaret etti.

Konsolos Varvarigu, komşu Türkiye ve Yunanistan’ın arasındaki işbirliklerini artırmak için çalışmalar yapacağını söyledi.

Öncelikle ileriye yönelik ikili ilişkilerde sorunlar veya gecikmeler varsa bunları çözmek için uğraş vereceğini ifade eden Varvarigu, şunları kaydetti:

 

“İki ülke arasında yapılabilecek işbirliği konularını inceleyerek her iki bölge için sınır ötesi işbirliğini geliştirmek için çalışacağız. Halklar arasındaki güven ilişkisi çok önemli. Bu bölgede ticari ve kültürel işbirliğini olabildiğince geliştirmek için çalışacağım.

Öncelikle ileriye yönelik ikili ilişkilerdeki sorunlar veya gecikmeler varsa bunları çözerek iyi ilişkileri pekiştirmek istiyoruz. Her zaman sizlere kapımız açık olacak. Türk vatandaşlarının Yunanistan’a gidebilmesi için her türlü kolaylığı sağlayacağım. Her türlü katkıyı yapmaya hazırız.”

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sedefçi, Konsolos Varvarigu’ya başarı diledi.

Yunanistan’la Türkiye’nin iyi birer komşu ülke olduklarını ve iyi ilişkileri bulunduğunu vurgulayan Sedefçi, “Yunanistan ile iyi bir dostluğumuz var. Bizim onlara, onların da bizlere ihtiyacı var. Sonuçta insanlarımız mutlu olsun, onlar kazansın. Dostluk ve kardeşlikten başka birşey istemiyoruz. Temelde dostluk varsa, kardeşlik varsa herşey olur. Ticaret de olur, sosyal, kültürel faaliyet de olur. Biz bölgemizde savaş değil, dostluk, kardeşlik, barış istiyoruz. Hepimiz böyle düşünür ve hayata geçirirsek ileride güzel ve barış dolu günler bizleri bekliyor olacak” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here