Ana sayfa Batı Trakya Haberler YUNANİSTAN’DA YENİ ASKERLİK SİSTEMİNDE DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEK

YUNANİSTAN’DA YENİ ASKERLİK SİSTEMİNDE DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEK

28
0

Yunanistan Savunma Bakanı Vekili Panayotis Rigas yeni askerlik sisteminde önemli açıklamalar yaptı.

Yunanistan Savunma Bakanı Vekili Panayotis Rigas yeni askerlik sisteminde önemli açıklamalar yaptı. Bakan Vekili Rigas, ΕΡΤ1 devlet televizyonunda katıldığı “EPTA” programında yaptığı açıklamada, özellikle, çok çocuklu ailelerin askerlik hizmetine, firari askerler ve vicdani retçilere (askerlik karşıtı olanlar) yönelik değişikliklerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Panayotis Rigas, “beş çocuk ve üzeri ailelerin çocukları için askerlik süresi altı ay olacak. Aynısı 3 – 4 çocuklu aileler için de geçerli olacak” dedi.

Bakan Vekili Rigas ayrıca firari askerler için de bunlardan her kim 31 Aralık 2020 yılına kadar askerlik görevini yerine getirmeye giderse, daha önce firari olmasından veya herhangi başka bir sorundan dolayı ceza sorunu varsa bunlar otomatik olarak kaldırılacak.

Bir diğer uygulama ise vicdani retçilerle (askerlik karşıtı olanlar) ilgili. Bugüne kadar yürürlükte olan uygulama askerlik görevini bedelli olarak yapılmasında yaş sınırı 35 idi, ancak yeni uygulamayla bu yaş sınırı 33 sınırına çekiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here