Ana Sayfa Batı Trakya Haberler YUNANİSTAN’DA YARIN GREV VAR

YUNANİSTAN’DA YARIN GREV VAR

14
0

Yunanistan’da, yarın kamu ile özel sektör çalışanları, “hükümetin mali krizle mücadele çerçevesinde uygulamaya koyduğu reformları” protesto amacıyla 24 saatlik grev yapacak.

Yunanistan İşçi Sendikaları Federasyonu (GSEE) ile Yunanistan Kamu Çalışanları Konfederasyonu’nun (ADEDY) çağrısıyla yapılacak greve, kamu kurumları, yerel yönetim, hava trafik kontrolörleri, devlet radyo ve televizyon kurumu ERT, Yunan haber ajansı AMNA, avukatlar, devlet hastanelerindeki doktorlar ve sağlık çalışanlarının da katılacağı belirtildi.

Liman işçi ve memurları ile tüm toplu taşıma araçları çalışanlarının da destek vereceği grev süresince hastanelerde yalnızca güvenlik ve acil yardım birimlerinin görev yapacağı açıklandı.

Yunan havayolları Olimpic Air ile Aegean Airlines’ten yapılan açıklamada, grev nedeniyle bugünkü uçuşlarda bazı değişiklikler yapıldığı, çarşamba günkü tüm uçuşların ise iptal edildiği bildirildi.

Bu arada ERT ile AMNA çalışanlarının da 24 saat süresince greve gidecek olmaları nedeniyle basın toplantılarıyla benzeri etkinliklerin iptal edildiği, kamu televizyon kanalları ile radyo istasyonları ve haber ajansının haber yayınlarını durduracakları, internet sitelerinin sayfalarını yenilemeyecekleri belirtildi.

Greve katılanların Atina ile Selanik kent merkezleri başta olmak üzere birçok kentte protesto gösterileri yapacağı açıklandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz