Ana Sayfa Batı Trakya Haberler YUNANİSTAN İŞİ SIKI TUTUYOR, KOMUTAN STEFANİS GECEYİ KESTANELİK’TE (KASTANİES) ASKERİ KARAKOLDA GEÇİRECEK

YUNANİSTAN İŞİ SIKI TUTUYOR, KOMUTAN STEFANİS GECEYİ KESTANELİK’TE (KASTANİES) ASKERİ KARAKOLDA GEÇİRECEK

23
0

Kara Kuvvetleri komutanı Alkiviadis Stefanis geldiği Meriç bölgesinde geceyi Kestanelik (Kastanies) askeri karakolunda askerlerle birlikte geçirecek. Pazar günkü yürüyüşü yakından takip edecek.

Yunanistan Kara Kuvvetleri komutanı Korgeneral Alkiviadis Stefanis son haftalarda Atina’daki ofisini adeta terk ederek, sürekli olarak Yunanistan Türkiye sınır bölgelerinde bulunan askeri birlikleri ziyaret ediyor ve geceleri askerlerle birlikte geçiriyor.

Son olarak bölgede Türk sınırını ihlal eden iki askerin Türkiye’deki askeri devriyesi tarafından yakalanan ve akabinde sınır ihlali gerekçesiyle tutuklanan askerlerin durumunu yakından takip etmek üzere bölgeye gelen ve adeta bölgede karargah kuran Yunanistan Kara Kuvvetleri komutanı Korgeneral Alkiviadis Stefanis, 11 Mart 2018 Pazar günü Kumçiftliği’nde (Orestiada), Kuzey Yunanistan’ın değişik bölgelerinden sivil toplum kuruluşları ve aşırı sağ gruplar tarafından iki askerin Türk makamları tarafından tutuklanmasına karşı yapılacak olan gösteriyi yakından takip etmek ve durumu kontrol altında tutmak üzere bölgeye geldi.

Bir hafta içinde ikinci kez bölgeye gelen Korgeneral Alkiviadis Stefanis bölgedeki askeri birlikleri ziyaret edecek, gerekli incelemelerde bulunacak ve aynı gün içinde tutuklu askerlerin aileleriyle de bir araya gelerek gelişmeler hakkında ailelere bilgi vermesi bekleniyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz