Ana Sayfa Batı Trakya Haberler YUNANİSTAN, LEONİDİS HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATTI

YUNANİSTAN, LEONİDİS HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATTI

27
0

Yunan basını, Naim’in cenazesine gelen Leonidis hakkında soruşturma başlatıldığını yazdı. Efsane antrenör İakovu iddiayı doğruladı, Leonidis yalanladı.

Naim Süleymanoğlu’nun cenazesine katılması hem Türkiye hem de Yunanistan’da en önemli gündem maddesi olan Valerios Leonidis ile ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. Yunan TV kanalı Epsilon’un geçtiği habere göre eski halterci için, izinsiz gittiği gerekçesiyle soruşturma açılması hazırlıkları başlatıldı.

Leonidis’in Yunan donanmasına kayıtlı memur statüsünde olduğu öğrenildi. Memur statüsünde olduğu için izin alarak gitmesi gerektiği savunuldu, bu izni almadan gittiği için incelemeye tabi olduğu öne sürüldü.

SORUŞTURMAYI DOĞRULAMIŞ

Yunanistan halter milli takımının efsane antrenörü Hristos İakovou da yaptığı açıklamada Epsilon’un iddia ettiği soruşturmayı doğruladı. Leonidis’in de eski hocası olarak bilinen İstanbul doğumlu İakovu, “Benim bildiğim kendisini donanmada soruşturmaya sevk ettiler. Bunu neden yaptılar çünkü neden izinsiz görevini terk ettiğini sordular” diye konuştu.

LEONİDİS: BİR PROBLEM YOK

Leonidis ise bu yönde bir gelişmenin bulunmadığını belirterek “Hayır soruşturma açıldığı doğru değil. Bu konuda bir problem yok” dedi. Naim’in cenazesinde Türk bayrağına sarılı tabutu öpmesiyle ilgili Yunanistan’da yapılan bazı olumsuz yorumlara da cevap veren Valerios Leonidis şunları söyledi:

“İstanbul’a giderek dostumu son yolculuğunda uğurlamak benim için bir onurdu. Saygı duyduğum ve beğendiğim bir kişinin son kez yanında olmaya, bir arkadaşımın cenazesine katılmaya gittim, hepsi bu. Her şey bir yana biz insanız. Kötü niyetli yorumları umursamıyorum”.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz