Ana Sayfa Batı Trakya Haberler YUNANİSTAN DAHA FAZLA GERGİNLİĞİ GÖZE ALAMADI

YUNANİSTAN DAHA FAZLA GERGİNLİĞİ GÖZE ALAMADI

22
0

Yunanistan, Türkiye ile daha fazla gerginliği göze alamadı, bu defasında FETÖ’cülere farklı davrandı. ABD pasaportu taşıyan 3 FETÖ’yü geri gönderdi.

Yunanistan, Türkiye ile daha fazla gerginliği göze alamadı. ABD’den uçakla Atina’ya gelen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üst düzey yetkilileri, Yunan gizli haber alma örgütünün (EYP) uyarısı üzerine polisin düzenlediği operasyonla Atina’da Uluslararası Elefterios Venizelos Havalimanı’na gelen ve ABD pasaportu taşıyan 3 Türk kökenli şahıs polis tarafından gözaltına alındı ve gerekli sorgulamalarının yapılmasından sonra ertesi gün Emirates havayollarının uçağı ile New York’a geri gönderildi.

Yunan basınında yer alan haberlerde, üç FETÖ’cünün Atina’ya, Yunanistan’a kaçan diğer örgüt üyelerinin konaklamaları için konut sağlayacak bir şebeke kurmak üzere görevlendirildiği iddia edildi.

Haberde, Yunan emniyetinin konuya ilişkin istihbaratının ardından, pazartesi günü Uluslararası Elefterios Venizelos Havalimanı’na inen FETÖ’cülerin ülkeye girişlerinin “ulusal güvenlik” nedeniyle kabul edilmediği ve söz konusu şahısların ertesi gün ABD’ye geri gönderildiği ifade edildi. Haberde, havalimanı polisine ifadelerinde kendilerini sivil toplum kuruluşu üyesi ve emlak yatırımcısı olarak tanıtan üç şahsın, FETÖ üyesi olduklarını kabul ettikleri belirtildi.

Bilindiği gibi, FETÖ’cüler Yunanistan’daki örgütlenmelerine hız verdi ve Atina’nın Glifada, Likovrisi, Kifisia bölgelerinden sonra, Kuzey Yunanistan’da Volos, Nausa ve Selanik’te de Kalamaria, Panorama, Oreokastro, Tumba bölgelerinde yapılandırma çalışmalarına hız verdikleri iddia ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz