Ana Sayfa Batı Trakya Haberler YUNANİSTAN CUMHURBAŞKANI, BAŞBAKANI VE DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN TAZİYE MESAJLARI

YUNANİSTAN CUMHURBAŞKANI, BAŞBAKANI VE DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN TAZİYE MESAJLARI

21
0

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopoulos, Başbakan Aleksis Çipras ve Dışişleri Bakanı Nikos Kocias dün Ankara’da meydana gelen terör saldırısı nedeniyle taziye mesajları gönderdiler.

Yunanistan Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Büyükelçi Georgios Gennimatas dün akşam (17 Şubat) Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Sayın Kerim Uras’ı telefonla arayarak Ankara’da meydana gelen terör saldırısının ayrıntıları hakkında bilgi aldığı ifade ediliyor.

Gennimatas, Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopoulos adına aradığını ifade ederek, T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Türk ulusuna, en derin taziyelerinin ve dayanışma duygularının iletilmesi ricasında bulunmuş, aynı duyguları şahsen de dile getirdiğini belirtmiştir. Gennimatas, Ankara’daki terör saldırısının alçakça bir eylem olduğunu, sorumluların er geç adalete hesap vereceklerinden emin bulunduğunu, biran önce yakalanmalarını temenni ettiklerini ifade etmiştir.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras da dün gece T.C. Başbakanı Sayın Ahmet Davutoğlu’nu telefonla arayarak Hükümeti ve Yunan halkı adına taziyelerini iletmiştir.

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı ise sözkonusu terör saldırısına ilişkin olarak dün akşam twitter hesabı üzerinden paylaştığı taziye mesajında, “Ankara’daki patlamada hayatını kaybedenler için komşularıyla birlikte yas tuttuklarını, bu hain terörist saldırıyı, mümkün olan en kuvvetli ifadelerle kınadıklarını” belirtmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz