Ana sayfa Batı Trakya Haberler YUNANİSTAN 1.600 ASKERİ KIŞLAYI 400’E DÜŞÜRECEK

YUNANİSTAN 1.600 ASKERİ KIŞLAYI 400’E DÜŞÜRECEK

32
0

Yunanistan 1.600 askeri kışlayı 400’e düşürme planları yapıyor.

Yunanistan’ın, ülke genelinde bulunan 1.600 büyük küçük askeri kışla üzerinde yeni yapılanmaya gitmeyi planladığı belirtiliyor. Bu yeni planlamada daha fazla ülkenin kuzey ve batı bölgelerinde bulunan kışlalar yer alacak.

Son 10 yılda profesyonel ordu yapılanmasına başlayan Yunanistan, ekonomik kriz nedeniyle de bu yapılanmanın gerekli olduğunu bilerek bir nevi ordunun küçültülmesine gitmeyi ancak operasyonel anlamda yapılanmanın en üst seviyede korunmasına büyük önem veriyor.

Bu vesileyle, “tehdit doğudan gelir” anlayışını ön planda tutarak son 10 yılda Yunanistan’ın birçok bölgesinde bulunan ancak önem arz etmeyen askeri kışlaları kapatarak, personel ve araç gereçleri Batı Trakya bölgesi başta olmak üzere, Kuzey Ege bölgesindeki adalara kaydırma işlemlerini gerçekleştirdi.

Son olarak, geçtiğimiz hafta gündeme gelmiş ve taşınma çalışmalarının yaz ayları öncesine kadar tamamlanması hedefleniyor, ki personelin aileleri ve çocukların eğitim okul işlemlerinin yeni eğitim yılı öncesinde yapılmasına olanak sağlanması isteniyor.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda (GES) göreve gelen yeni komutan Georgios Kampas işe hızlı başladı ve daha önce de gündemde olan ancak bir türlü gerçekleşmeyen taşınmanın, 2019 yılının Haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmesi için çalışmaların başladığı belirtiliyor.

Bu uygulamayla 32. Deniz Komandoları Tugayı iki bölüme ayrılacak ve büyük bir bölümü Avlona’ya geri kalan diğer bölümü de Donanmaya ait tank çıkarma gemilerinin bulunduğu Kanelopulos’a konuşlanacak.    

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here