Ana Sayfa Batı Trakya Haberler YUNANLILAR VE ATİNA’DA YAŞAYAN PYD PKK SEMPATİZANI KÜRT GRUPLAR TÜRK BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE YÜRÜDÜ

YUNANLILAR VE ATİNA’DA YAŞAYAN PYD PKK SEMPATİZANI KÜRT GRUPLAR TÜRK BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE YÜRÜDÜ

18
0

Yunanlılar ve Atina’da yaşayan PYD PKK sempatizanı Kürt gruplar Türk Büyükelçiliği’ne yürüdü. Ancak polis barikatıyla karşılaştı.

Yunanlılar ve Atina’da yaşayan PYD PKK sempatizanı Kürt gruplar Türkiye’nin Afrin’de “Zeytin Dalı” operasyonunu protesto etmek üzere Türk Büyükelçiliği’ne doğru yürüdü. Değişik ülkelerden gelen ve Atina’da yaşayan Kürtlerden oluşan gruplar, Yunan Parlamentosu dışında kalan “Halk Birliği” hareketi Başkanı Panagiotis Lafanzanis ve diğer sol partilerin yönetici ve temsilcileri ile birlikte, YPG PKK terör örgütlerine destek vermek üzere Türkiye karşıtı bir yürüyüş düzenledi.

Göstericilerden Atina’da yaşayan siyasi sığınmacı olarak yaşayan Kürt asıllı Yusuf Özdemir’in Yunan basınına, “YPG ve diğer Kürt gruplar Türk Ordusu’na karşı vur kaç savaşı başlatacaklarını belirtiyorlar” dediği ifade ediliyor.

Öte yandan “Halk Birliği” hareketi Başkanı Panagiotis Lafanzanis de yaptığı açıklamada, “Yunan halkı şunu bilmelidir, Afrin kaybedilirse Kıbrıs ve Ege de kaybediliyor” diyerek Yunan halkını mücadele vermeye davet ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz